Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELMaltepe'de vatandaşlar Esin Köymen'i aday değil, belediye başkanı gibi karşılamaktalar

Maltepe’de vatandaşlar Esin Köymen’i aday değil, belediye başkanı gibi karşılamaktalar

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Köymen’in seçim kampanyasını tüm yoğunluğu ile devam ediyor. Esin Köymen Maltepe Belediye Başkan adayı olarak kampanyayı sürdürüyorsa da vatandaşlar kendisini Maltepe Belediye Başkanı gibi karşılamaktadırlar. Köymen’e en güzel dilek ve duyguları ile destek sunanlar, mahallesindeki sorunları çözülmek üzere anlatanlar…

 CHP ÇINAR MAHALLESİ TEMSİLCİLİĞİ’Nİ ESİN KÖYMEN AÇTI

Küçükyalı Çınar Mahallesi Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirmek üzere Küçükyalı’ya gelen CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Köymen’i yine coşkulu bir kalabalık karşıladı. Alanı dolduran herkesle tek tek selamlaşan ve sohbet eden Esin Köymen, partililerden ve yurttaşlardan yoğun ilgi gördü.

Açılışta konuşma yapan Köymen; “Projelerimizi hayata geçirmek, sizlerle birlikte bir başarı hikayesine imza atmak için çok heyecanlıyız. Biz beş yılın sonunda daha da mutlu bir Maltepe oluşturabilirsek, başarılı olduk diyeceğiz. Bütün ihtiyaçlarımızı birlikte tespit edeceğiz. O yüzden hepimize çok iş düşüyor. Birlikte çalışacağız, bir arada duracağız, dayanışmayı büyüteceğiz! Ve sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye Maltepe’den bir ses vereceğiz!” dedi.

Açılışta emeği geçenlere ve alanı dolduran coşkulu kalabalığa teşekkür eden Köymen, “İşimiz gücümüz Maltepe, işimiz gücümüz İstanbul, işimiz gücümüz Türkiye!” diyerek sözlerini noktaladı ve mahalle esnafını ziyaret etmek üzere alkışlar eşliğinde alandan ayrıldı.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ni de ziyaret eden Esin Köymen doktor ve hemşirelerle tanışırken, kendisine Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ hakkında bilgiler sunuldu ve kendisi ile birlikte sağlık alanında daha ileriden hamleler yapacaklarını söylediler.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nde bulunan Maltepe Belediyesi Sosyal Tesisi de ziyaret eden Esin Köymen, burada da yine çok yoğun bir ilgi ile karşılandı. Kadın erkek her vatandaş kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

90’lı yaşlardaki bir nine ise kendisini eş başkan olarak atamış olarak geldi. Göğsüne taktığı Esin Köymen ile Ekrem İmamoğlu fotoğrafları ile büyük bir gururla Esin Köymen’in selamlaşmalarını bekleyen nine, biz gazetecilere ve çevredekilere dönerek; “Ben her aşamada Maltepe Belediye Başkan Esin Köymen’in yanında olacağım. Çünkü alınacak tüm kararları ortak alacağız” diyerek açıkladı birlikte yönetme duygusunu.

Mahalle esnafını da tek tek ziyaret eden Esin Köymen yine benzer olumlu duygularla karşılandı. Kendisine eşlik eden partililerin de çok büyük bir hoşnutluğu ile ziyaretler tamamlandı.

“BAŞARMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ ŞEY EN TEMELİNDE İNSANA DOKUNMAK”

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Esin Köymen, “Maltepe’de yaşam var ve en başta da dayanışma var. Bir arada yaşama kültürü bizim için son derece önemli.

Esin Köymen, Küçükyalı Çınar Mahallesi’nden sonra  Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. “Maltepe’ye artık kadın eli değmeli” anonsuyla konuşmasını yapmak üzere davet edilen Esin Köymen; sözlerine anons için teşekkür ederek ve “Maltepe’de bütün farklılıklarımızla bir arada güzeliz ve farklılıklarımızın bir dayanışmayı örgütlemesi gerektiğini biliyoruz” diyerek başladı.

Esin Köymen sözlerini şöyle sürdürdü: “Maltepe’de yaşam var ve en başta da dayanışma var. Bir arada yaşama kültürü bizim için son derece önemli. Birbirimize değer vererek, birbirimizin değer yargılarına saygı duyarak bir arada durmayı önemsiyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve özellikle kadınlarımızın bu süreçte önemli rolleri olduğunu düşünüyorum. Mekan dediğimiz şey aslında birbirimizle kurduğumuz ilişkileri daha sağlıklı hale getirebilmenin bir aracı. Her şeyden önce birbirimize saygı duyacağız. Başarmaya çalıştığımız şey en temelinde insana dokunmak.”

Köymen, konuşmasının ardından iftar programına katılanlarla uzun süre sohbet etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı