Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELMaltepe'de vatandaşlar, sayımın geciktirilmesine tepkili

Maltepe’de vatandaşlar, sayımın geciktirilmesine tepkili

Kartal’ın Sesi-Maltepe’de oy sayımı için nöbet sürüyor: Hakkımızı gasbetirmeyeceğiz

İstanbul Maltepe’de oy sayımının sürdüğü Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde nöbet tutan vatandaşlar, sayımın geciktirilmesine tepkili.

Evrensel Gazetesinden Şerif KARATAŞ
Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bekleyen vatandaşların duygu ve düşüncelerini aldı.

AKP ve MHP’nin itirazı ve zaman zaman yaptığı saldırı nedeniyle Maltepe  seçimlerinin oy sayımı bitmiyor. Gözlerin çevrili olduğu Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bekleyen vatandaşlar oy sayımının uzatılmasının ülkedeki demokrasinin geldiği yeri gösterdiğini ifade etti. Vatandaşlar, kazanılan hakkın gasbedilmesine izin vermeyeceklerini ifade ediyor.

31 Mart gecesinden itibaren Maltepe’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde çuvallardaki oyların sayımı sürerken dışarıda da CHP’lilerin bekleyişi sürüyor. 15 gündür dönüşümlü olarak kültür merkezi önünde nöbet tutan CHP’liler, duruma tepkili.

“DEMOKRASİNİN OLMADIĞINI GÖSTERİYOR”

Polis tarafından etrafı bariyerle çevrilen Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne görevliler ve milletvekilleri dışında kimse giremiyor. Dışarıda bekleyen yurttaşlardan Mehmet Billur, oy sayımının uzatılmasına tepki gösterdi:

“Türkiye’de demokrasinin olmadığı apaçık ortaya çıkıyor. Seçimi siz kazandığınızda her şey tamam da, bir başkası kazandığında niye tamam olmuyor. İletişim çağında insanların her şeyden haberleri var. Demokrasinin Türkiye’de olmadığı şu anki cumhurbaşkanı eliyle apaçık tescillenmiş oluyor. Yazık günah bu ülkeye. Bu ülke bunları hak etmiyor.”

1 Nisan’dan beri gelip nöbet tuttuğunu söyleyen Billur, “Bu işin artık bilinçli bir şekilde uzatıldığına inanmaya başladım. Buradan bir şey çıkar mı diye uğraşılıyor” ifadelerini kullandı.

Yaşananlara tepkili olan yurttaşlardan biri de Yaşar Yücetaş. Tepkisini “Hak etmişe, hakkını götürüp teslim edeceksin, teşekkür edip mazbatasını vereceksin, hakkını hakka vereceksin” sözleriyle dile getiriyor.

“12 EYLÜL’Ü BİLE ARATTILAR”

Hüseyin Durmaz, “Çocukluğumda 12 Mart’ı gençliğimde 12 Eylül’ü gördüm, böyle uygulamalar yoktu. 12 Eylül’ü bile aratıyorlar” diye konuştu. Destek ve dayanışma için nöbete geldiğini anlatan Durmaz, “Antidemokratik uygulamalara, hukuksuzluğa karşı olduğum için geliyorum. Bir an önce kararların düzeltilmesi için buradayız” şeklinde konuştu.

Kazım Durmaz da dayanışma için Fransa’dan gelmiş. Kardeşi Hüseyin Durmaz’la birlikte nöbette olan Kazım Durmaz şunları söyledi:

“Halkın iradesi, diyorlar. Elli artı bir, diyorlar. Kazandık, diyorlar. Atı alan Üskadar’ı geçti, diyorlar. Karşı tarafa gelince ‘Hile yaptınız’ diyorlar. Bütün güç onlarda. Biz nasıl hile yapabiliriz? Bu kez hileyi yapamadılar, İmamoğlu oylarına sahip çıktı. Arada 14 bin oy fark var. Hala bir şey arıyorlar. Nedir bunun anlamı, adalet midir? Destek olmak için, hak ve adalet tecelli etsin diye geliyoruz. Olur mu böyle bir demokrasi, dünyaya rezil oldu Türkiye bu tabloyla. Adam hak etmiş. Verin hakkını, gasbetmeyin. Adaletse herkese adalet.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş