Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELMARMARA FLÜT ORKESTRASI, KULAKLARIN PASINI SİLMEYE GELİYOR

MARMARA FLÜT ORKESTRASI, KULAKLARIN PASINI SİLMEYE GELİYOR

MARMARA FLÜT ORKESTRASI, KULAKLARIN PASINI SİLMEYE GELİYOR

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Nisan ayı etkinlikleri kapsamında Kartal’da konser vermeye hazırlanan Marmara Flüt Orkestrası; klasik müzik, caz ve Türk müziğinin seçkin eserlerinden oluşan repertuvarlarıyla Kartallılara unutamayacakları bir müzik ziyafeti yaşatacak.

10 ila 45 arasında değişen; profesyonel flüt sanatçısından oluşan orkestra, Prof. Dr. Ece Karşal’ın şefliğindeki konserini, 26 Nisan Cuma günü saat 20.00’da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde verecek.

Marmara Flüt Orkestrası hakkında

Marmara Flüt Orkestrası 2015 yılında Flüt Sanatçısı ve Eğitimcisi Prof. Dr. Ece Karşal tarafından kurulmuş, 2015’in Kasım ayında orkestra çalışmalarına başlamıştır. Türkiye’nin, flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran İlk Orkestrası olan Marmara Flüt Orkestrasında yaşları 10 ila 45 arasında değişen; profesyonel flüt sanatçıları, öğretmenler, ileri düzeyde flüt çalabilen amatör flütistler; ilk, orta, lise ve üniversite düzeyinde olmak üzere, farklı eğitim seviyelerinde branşı flüt olan seçilmiş müzik öğrencileri yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi bünyesinde çalışmalarına devam eden orkestranın, Türk Bestecilerini eserlerini seslendirmek ve tanıtmak hedeflerinden biridir. Uluslararası birçok festivalde Türkiye’yi temsil eden orkestra, 2018 yılında Bulgaristan’da gerçekleştirilmiş olan Uluslar Arası Gençlik Festivalinde ülkemizi temsil ederek, ‘’Klasik Müzik Orkestraları’’ kategorisinde 1. lik ve ‘’En Profesyonel Grup’’ ödüllerinin sahibi olmuştur.

Saat: 20.00

Tarih: 26 Nisan 2019 Cuma

Yer: Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı