Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaGÜNCELMeclis Başkan Vekili Özlem Bulut'tan, kamuoyuna açıklama

Meclis Başkan Vekili Özlem Bulut’tan, kamuoyuna açıklama

Kartal Belediye Meclis Başkan Vekili, Kartal Belediye Meclis Üyesi Özlem Bulut’un, Gazeteci Necmettin Gültekin’in Facebook sayfasında “KARTAL’DA NELER OLUYOR?” başlığı ile yaptığı paylaşıma cevaben; İddiaların aslına ilişkin kamuoyunun bilgisine, takdirine sunulmak üzere gazetemize gönderdiği açıklamayı kamuoyunu, doğru bilgilendirmek için yayınlamayı sorumluluk görmekteyiz.

Özlem Bulut gönderdiği açıklama:

Sayın Necmettin Gültekin’in sayfasına taşıdığı iddiaların aslına ilişkin cevabımdır:

Haberde yer alan topluluk içinde hakaret, delegeyi kovmak, arbede, Mahalle Birim Başkanına talimatlar yağdırmak vb gibi bir olay asla yaşanmamıştır.

İnsana, doğaya, canlıya saygıyı hayat felsefesi edinmiş, parti tüzüğünü ve terbiyesini bilen biri olarak; bahse konu olan delegenin mahalle biriminde örgütün gözü önünde şahsıma yönelik yaptığı siyasette parti içi rekabetin çok nezaketsiz boyut ve davranışlarını seçim sathında olmamız nedeniyle içime atarken; bir benzer yakışıksız hallerin “Komşular Buluşması” toplantıda da yaşanacağı endişesi ile davetli olmadığı toplantıdan; sadece bahse konu edilen hanımefendinin dışarı davet edilmesinden ibarettir.

Seçim çalışmasına yönelik düzenlediğim büyük bir bölümü partili olmayan komşularımızdan oluşan toplantının amacına hizmet etmesi, parti içi çekişme gibi bir resim verilip an’a odaktan sapmasını engellemek adına delege olan hanımefendiyi bu özel toplantının dışına davet etme zaruruyeti doğmuştur.

Saygı ve nezaket çerçevesinden hareketle gelen partili, parti dışı tüm komşularımız gereği gibi ağırlanmış ve çok güzel bir toplantı gerçekleşmiştir.

Ülkenin içinden geçtiği zorlu süreçte; en çokta muhalefetin varlığına ihtiyaç duyulan bu dönemde birlik ve beraberlikle hareket edilmesi gerekirken; bu gibi nezaketten ve çözüm bulma dilinden uzak duruş ve iddiaların son bulmasını diliyorum.

Son olarak siyaseti amaç edinmek yerine araç olarak gördüğümü; asıl amacın komşularımızın daha güzel bir kentte, halkımızın daha iyi bir ülkede yaşaması adına aldığım görev ve sorumluluklarım çerçevesinde elimden gelen tüm gayreti gösterdiğimi ve göstereceğimi kamuoyunun bilgisine, takdirine saygıyla sunarım.

Özlem Bulut

Kartal Belediye Meclis Başkan Vekili
Kartal Belediye Meclis Üyesi

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı