Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGÜNCELMehmet Ali Büklü Sevdiği Şarkılarla Anıldı

Mehmet Ali Büklü Sevdiği Şarkılarla Anıldı

Kartal Belediyesi eski başkanlarından merhum Mehmet Ali Büklü, vefatının 24. yılında sevdiği şarkılarla anıldı.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mehmet Ali Büklü’yü Anma Gecesi’ne Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Av. Celal Ülgen, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik, 1975-1980 ve 1989-1994 yılları arasında Kartal Belediye Başkanlığı görevini yapan ve görev yaptığı süre boyunca ilkeli, demokrat ve sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok ilke imza atan Mehmet Ali Büklü’yü anlatan konuşmalar ile başladı. Belediye Başkanımız Mehmet Ali Büklü’nün mesai arkadaşı Av. Celal Ülgen Büklü dönemi seçimleri ve belediyecilik çalışmalarını anlattı. Ülgen; “Belediyecilikte neler yapılacağı konusunda bir kitapçığımız vardı. O kitapçıkta halka vaat ettiğimiz her şeyi gerçekleştirdik. Tanzim satış mağazasını İzmir’den sonra ilk olarak Mehmet Ali Büklü açtı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel konuşmasında, “Merhum Belediye Başkanımız Mehmet Ali Büklü’yü bugün mezarı başında andık, anarken de duygularımızı orada ifade etmiştik. Günün sonunda da sevgili belediye başkanımızın kurmuş olduğu bir koroyla, onların duygularını dinlemek istedik. Mehmet Ali Büklü’yü sadece türkülere sıkıştırmak mümkün değil. Onun belediyecilik alanında yaptığı ve örnek teşkil eden işler çok fazla. Kooperatiflerden Halk Ekmek’e, kreşlerden tanzim satışa, ulaşımdaki adımlarından kadın istihdamına kadar o yıllarda attığı adımları bugün hala konuşuyoruz. O yüzden izinden gidilecek bir şahsiyet. Doğru işler yapan, sevgili merhum belediye başkanımızı rahmetle anıyorum. Bugüne kadar emeği geçen bütün belediye başkanlarına da sonsuz teşekkürler ediyorum. “ diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Kartal Eğitim Kültür Sanat ve Tüketim Kooperatifi Kartal Türk Halk Müziği Topluluğu sahne alarak Mehmet Ali Büklü’nün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirdi.

Şef Mehmet Koç yönetimindeki koronun yaklaşık 2 saat süren konseri boyunca koro üyeleri, solo performanslarıyla da göz doldurdu. Gönüllere dokunan türkülerin seslendirdiği konser, Kartallı sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş