Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELMemleket Partisi yöneticileri istifa edip 'İstanbul'u savunmalıyız' dediler

Memleket Partisi yöneticileri istifa edip ‘İstanbul’u savunmalıyız’ dediler

Memleket Partisi’nde  MYK, İl, ilçe yöneticileri başta olmak üzere birçok üye, “Gün yerel seçimleri önemsememe günü değil, elde kalan son kaleleri savunma günüdür.” diyerek istifalarını verip; Ekrem İmamoğlu’na destek vereceklerini belirttiler.

İstanbul Taksim’de bir otelde yapılan basın açıklaması ile istifa kararını duyuran Memleket Partililer, basın açıklamasında süreci şöyle tanımladılar:

Gün demokrasiye, laikliğe, çağdaş yaşama, hukukun üstünlüğüne inanmış tüm vatandaşlar olarak güçlerimizi birleştirip Cumhuriyet devrim ve kazanımlarının muhafızı olma günüdür.

Gün yerel seçimleri önemsememe günü değil, elde kalan son kaleleri savunma günüdür. Bütün bu şartlar dahilinde yerel seçimlerde tüm Türkiye sathında ve özel bir öneme haiz İstanbul’da aday çıkaracağını açıklayan partimizin politikalarını benimsememekteyiz. Birinci gününden beri başarısı için emek verdiğimiz, tüzüğünü, programını beraber yazdığımız, ismini, logosunu beraber belirlediğimiz, tozunu yuttuğumuz, bayrağını, flamasını astığımız partimizdeki tüm görevlerimizden ve parti üyeliğimizden istifa ediyoruz. Aramızda bu süreçte halihazırda istifa etmiş olan arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Fakat istifa kararımızı çeşitli menfi yorumların önüne geçmek amacıyla yerel seçim aday listelerinin seçim kuruluna bildirilmesinin akabinde açıklıyor oluşumuzun altını ayrıca çizmek isteriz. Yani istifamızın mevki, makam veyahut siyasi ikbal beklentisi ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

“TOPYEKÜN BİR SEFERBERLİĞE DAVET EDİYORUZ”

Türkiye’nin çağdaş bireylerinin yeni bir başarısızlığa tahammülü yoktur! Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının bir bir heder edilmesine tahammülü yoktur. Bu sorumluluk bilinciyle kendini uygar dünyanın parçası olarak addeden tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, vatandaşlarımızı topyekün bir seferberliğe davet ediyoruz.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti’nde demokratik rejimin teminatı olan CHP’nin adaylarının başarısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bu ceberrut iktidardan kurtulabilmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğimizi buradan tüm kamuoyuna duyurmak isteriz.”

Memleket Partisi’nden istifa eden yöneticiler:

Osman Serkan İleri
MYK Üyesi Genel Başkan Yardımcısı

Nihat Yıldırım
İstanbul İl Başkan Vekili

Efe Sefer Yaman
İstanbul İl Başkan Yardımcısı

Levent Serdaroğlu
Beşiktaş İlçe Başkanı

Kaya Keskinkılıç
Büyükçekmece İlçe Başkanı

Murat Türk
Ümraniye İlçe Başkanı

Gökhan Çolak
Ümraniye İlçe Sekreteri

Mehmet Levent Kazancıoğlu
Eski Myk Üyesi Genel Başkan Yardımcısı

Ali Tunçcan
Eski Pm Üyesi

Umut Hanit Birben
Pm Üyesi

Bahadır Gülsever
Eski Genel Sekreter Danışmanı

Ahmet Ekin
Eski İstanbul İl Başkan Vekili

İsa Metin
Eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı

Erman Kocaer
Eski Beşiktaş İlçe Saymanı

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı