Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELMemleket Partisi’nden Gülsever İstifası

Memleket Partisi’nden Gülsever İstifası

Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever’in oğlu Mehmet Bahadır Gülsever, Memleket Partisi’nden istifa edip İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tam destek vereceğini açıkladı.

Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever’in oğlu Mehmet Bahadır Gülsever, Memleket Partisi’nden istifa edip İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tam destek vereceğini açıkladı. Bahadır Gülsever, istifasını “Baba ocağı” paylaşımıyla duyurdu. Paylaşımında CHP’nin altı okuna yer veren ve “Baba ocağı” yazan Mehmet Bahadır Gülsever’in hamlesinin Memleket Partisi’nde başka istifaları da beraberinde getirebileceği konuşuluyor.

NEDEN ‘BABA OCAĞI’?

Mehmet Bahadır Gülsever, babası Ertuğrul Gülsever haricinde de Memleket Partisi için kritik bir üyeydi. Partinin kuruluşunda yer alan Bahadır Gülsever, uzun süre partinin basınla ilişkiler ve propaganda konusunda yönetimini üstlenmişti. Bahadır Gülsever’in babası Ertuğrul Gülsever ise, yaşamının yarım asırdan fazlasını Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçirmiş, CHP’de sayısız görev üstlenmiş bir isim. Memleket Partisi’nin kuruluşuyla CHP’den ayrılan Ertuğrul Gülsever, şimdilerde Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı…

CHP’YE GEÇİŞ NİYE?

Mehmet Bahadır Gülsever’in Memleket Partisi’nden CHP’ye geçişinin ardında Memleket Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarma girişimi yatıyor. İmamoğlu’nun oylarının bu yolla bölünmesi, İBB seçimlerinin kaybedilmesi riskini de barındırıyor. Mehmet Bahadır Gülsever’in istifası ve İmamoğlu’na tam destek açıklaması, İBB’nin kaybedilmemesi için yakılmış bir işaret fişeği olarak okunabilir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş