Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAMERAL AKŞENER PROVOKASYONA DİKKAT ÇEKTİ

MERAL AKŞENER PROVOKASYONA DİKKAT ÇEKTİ

Kartal İyi Parti Örgütü, Kartal Organik Pazar alanında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımı ile kitlesel bir kahvaltı gerçekleştirdi. Kahvaltıya İYİ Parti örgütü ve kitlesinin yanı sıra CHP kitlesinden de katılım vardı. CHP Örgütü, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Başkan Yardımcıları da kahvaltıya katılım gösterdiler.

 
 
“SİZLERİ PROVOKA EDECEKLER”
Kahvaltıya katılan kitleye  hitap eden Meral Akşener, provokasyonlara özel bir dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı; “, Sizden ricam şudur, çok az bir zaman kaldı çalışıyorsunuz biliyorum. Kapı kapı dolaşıyorsunuz biliyorum. Ben 39 ilçeyi gezmek üzere yola çıktım ve şu an 17. İlçedeyim. Şimdi gördüğümü söylüyorum Ekrem İmamoğlu kazanacak. Ama sokakta sizleri gerçekten provoka edecek sizin sinirleriniz bozacak, asabiyetinize oynayacak bir sürü şeyle karşılaştınız. Hele bu az zamanda artarak karşınıza çıkacağına şahit olacaksınız. Sizden ricam şudur 23’üne kadar  öyle bir gayret içinde olacaksınız ki; Yanağınıza bir tokat atıldığında hemen öteki yanağınızı çevireceksiniz diyorum. Asla ve asla kavgaya, gürültüye müsaade etmeyip hayırlısı deyip geçeceksiniz.
Şimdi gelelim en zor kısmına: Sandıkların açılması esnasında sizi kavgaya zorlayacaklar. Benim müşahit arkadaşlarımdan bir istirhamım var, Gene aynı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar sağlık olsun diyeceksiniz, hayırlı olsun diyeceksiniz, şu sandıklar kapanıncaya kadar.
Saat 22’de sonuçlar belli olacak. Göreceksiniz açık ara farkla Belediye Başkanımızı yeniden Belediye Başkanı koltuğuna oturtacağız. Şimdi sevinebilirsiniz. Ama yine tam sevinemiyorsunuz. Çünkü sizden bir ricam daha var: Aşırı bir sevinç göstermeyeceksiniz olgun vakur bir biçimde seçilmiş Belediye Başkanını yerine oturtacaksın.
‘SEÇİM ZAMANI OLUR BÖYLE SÖYLEMLER’
Meral Akşener  konuşmasında; “İç İşleri Bakanı ipin ucunu kaçırarak benim ikamet ettiğim Üsküdar’da “Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener Kandille sözleşme imzaladı” dedi.
“Siyasetin kendi içinde bir nezaket kuralı vardır ve ona uyulmalıdır. Cumhur İttifakı yöneticilerinin birbirlerine söylediklerini bildiğimiz halde bunları sizlere hatırlatmayarak seçim çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çok ağır bir iddiadır. Bir içişleri bakanı asla yalan konuşmaz, iftira atmaz, dedikodu yapmaz. İcraat yapar bu adam eğer bunu söylüyorsa bir bildiği vardır diyerek hemen araştırılması için önerge verdik. Araştırılsın bakalım Akşener imzaladı mı? İmzalamadı mı? AK Parti ve MHP Milletvekillerinin kararı ile önerge reddedildi.
AK Partili yöneticilerin araştırma önerileri üzerine konuşan yöneticiler ise “Seçim zamanı olur böyle söylemler neden kafanıza takıyorsunuz ifadeleri ise daha ilginçti. Zıvanadan çıkmış bir dil, her türlü iftiranın mübah olduğu ve her türlü seviyenin yerlerde süründüğü bir yerel seçimi daha önce bu ülke yaşamadı.
 

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı