">
">

Kartal'in Sesi Gazetesi – Kartal Haberler – Kartal Sanat

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Kartal “birileri bilerek bir dip dalgası yapıyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MHP Kartal “birileri bilerek bir dip dalgası yapıyor”
114
11 Ekim 2020 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kartal’ın Sesi-MHP Kartal İlçe Başkanlığı İlçe Başkanı Metin Özüpek başkanlığında Saklı Köşk Cafe- Restaurant’ta yerel basınla bir araya geldi ve “Kartal Meclisi’nde birileri bilerek bir dip dalgası yapıyor” dedi.

Kahvaltıya İlçe Başkanı  Metin Özüpek, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Basın, İlçe Sekreteri Zübeyir Kurt, MHP Kartal Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Ergin Gödekdağ ve Yaşar Cevdet Kahraman katıldılar.

MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek sorumuza cevap verirken “MHP meclis üyelerinin de bulunduğu Kartal Meclisi’ndeki en büyük problem; her siyasi hareket genel propaganda yapıyor. Ama esas olarak birileri asıl konuşulması gerekenlerin konuşulmaması için bilerek bir dip dalgası yapıyor. (Bu dediğim cümleyi ciddiye alın.) Çünkü her seferinde aynı şeylerin olması, bize bunu düşündürtüyor”dedi.

MHP Kartal ilçe Başkanı Metin Özüpek açılış konuşmasında, kongre süreci, Hatay‘da ve Osmaniye‘de gerçekleşen yangınlarla birlikte Azerbaycan-Ermenistan savaşına ilişkin kısa açıklamalarda bulundu.

MHP Kartal ilçe Başkanı Metin Özüpek daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“ Biz gözden kaçırılacak bir siyasi hareket değiliz”

Belediye başkanı Gökhan Yüksel’den istenen randevu ile ilgili soruya “ STK’lara, birçok kurum temsilcilerine randevu verilirken, MHP’ye verilmemesi ve ardından ‘unutuldu, gözden kaçtı’ gibi cümlelerle geçiştirildi” dedi. Bu tutum karşısında kendilerinin randevu taleplerini geri çektiklerini belirterek “ Biz gözden kaçırılacak bir siyasi hareket değiliz” bu olaydan dolayı bugüne kadar hiçbir diyaloglarının olmadığını belirtti.

“En önemli sorunu diyalog yokluğu”

MHP Kartal ilçe Başkanı Metin Özüpek ;“Kartal’ın en önemli sorunu diyalog yokluğu. Bu bizi kaygılandırıyor” diyerek sürece dikkat çekti.

Kartal Belediyesi’inin çalışmaları 19 Ekim’de  sonra değerlendirilecek

Metin Özüpek Kartal Belediyesi’inin çalışmalarını değerlendirilmesine dönük ise, Kartal Belediyesi  henüz bir değerlendirme yapmadığı için, değerlendirme yapmanın erken bir değerlendirme olacağını belirtti. “Ayrıca pandemi ile mücadele ediliyor olmasını da dikkate almak gerekiyor” dedi. Devamında,  19 Ekim’de gerçekleşecek sunumu değerlendirdikten sonra görüşlerini kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Özüpek;  Cumhur ittifakına uygun hareket ettiklerini ve  Ak Parti ile sık sık bir araya gelip Kartal Belediye çalışmalarını ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Özüpek, “birileri bilerek bir dip dalgası yapıyor”

Kartal’ın Sesi gazetesi Yüksel Fırat olarak sorduğumuz soruya verdiği cevapta ise, “Esas olarak birileri asıl konuşulması gerekenlerin konuşulmaması için bilerek bir dip dalgası yapıyor” dedi.

Kartal’ın Sesi gazetesi Yüksel Fırat “Kartal’da en büyük sorunun diyalog eksikliği olarak tanımladınız. Ve Kartal Belediye Bakanı Gökhan Yüksel seçildiğinde görüşmek için randevu talep ettiğinizi. ve 15 gün içine randevu verilmediği için randevu talebinizi geri çektiğinizi ve hiçbir diyaloğunuzun olmadığını belirttiniz.
Diğer yandan Kartal Belediye Meclis birleşimlerinde Milliyetçi Hareke Partisi meclis üyeleri Kartal’ın yerel sorunlarına ilişkin bugüne kadar her hangi bir açıklama yapmadılar.
Ki, zaten mecliste Kartal sorunları gündeme gelmiyor. Son birleşimde ağırlıkla yerel sorunlar gündem geldi. Ancak bu kez ise şunu gördük; Her parti kendi durduğu yerden karşı tarafı suçlamaktadır. Örneğin Adalet ve Kalkınma Partisi belediye işçilerini gündeme getirirken işçilerin sorunlarının ‘bu işçilerin kendi dönemlerinde işe alındığından’ kaynaklandığını ya da mescide ilişkin başka alt iddiaları olması gibi.
Şimdi diyaloğun olmaması ve bu koşullarda Kartal Belediye Meclisi’nde Kartal sorunlularının konuşulmuyor olması sizi rahatsız etti mi? Ya da Kartal Belediye Meclisi’nde Kartal’ın sorunları nasıl ele alınmalı ve nasıl tartışıl malı?

MHP Kartal ilçe Başkanı Metin Özüpek, “Tabii rahatsız ediyor. Lakin, kim olursa olsun belediye başkanı, ilçe başkanı bir göreve gelen bir kişiyi hemen eleştiremezsin. Önce ne yapabileceğini, ne yaptığını görmeniz lazım. 365 gün bekledik ama hemen peşinde Covid 19 süreciyle birlikte bizim değerlendirme sürecimizde uzama oldu. Ancak hepsini topluyor ve raporluyoruz” dedi.

Özüpek devamında,MHP meclis üyelerinin de bulunduğu Kartal Meclisi’ndeki en büyük problem; her siyasi hareket genel propaganda yapıyor. Ama esas olarak birileri asıl konuşulması gerekenlerin konuşulmaması için bilerek bir dip dalgası yapıyor. (Bu dediğim cümleyi ciddiye alın.) Çünkü her seferinde aynı şeylerin olması, bize bunu düşündürtüyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.