Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATMİNİK SANATÇILARIN ALTERNATİF SANAT SERGİSİ KARTAL’DA AÇILDI

MİNİK SANATÇILARIN ALTERNATİF SANAT SERGİSİ KARTAL’DA AÇILDI

MİNİK SANATÇILARIN ALTERNATİF SANAT SERGİSİ KARTAL’DA AÇILDI

Kartal’ın Sesi – Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Mayıs ayı programı kapsamında, Kartallı minik sanatçıların ‘Alternatif Sanat Sergisi’  Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda açıldı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleşen sergiye, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, meclis üyeleri, ve çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi alanını gezerek, sanatçılardan eserler hakkında bilgi alan Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Bugün, miniklerimizin bir yılda yaptığı; resim, ve heykellerin sanatseverlerimizle buluştuğu, ‘Alternatif Sanat Sergisi’ndeyiz. Gençleri ve çocukları sanatla ilgilenmeyen bir ülkenin, geleceğe umutla bakamayacağını iyi biliyor ve bundan dolayı Kartal’da sanatı teşvik ediyoruz. Bizleri bu değerli eserlerle buluşturan minik sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Umarız ki, sanata olan ilgileri hayatları boyunca devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kartallı çocuk sanatçıların yaptığı; resim ve heykel eserlerinin sanatseverler ile buluştuğu ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen, ‘Alternatif Sanat Sergisi’ 23 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı