Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGÜNCELMuhtarlardan Çelenk Sunumu

Muhtarlardan Çelenk Sunumu

Kartal mahalle muhtarları 19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulundular.

Muhtarlar, seçilmişler olarak yerel demokrasinin en alt birimi olan muhtarlık müessesesi 1829’dan bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Bu yıl 19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” yakın zamanda yaşamını yitiren Topselvi Mahallesi Muhtarı Ramazan Keklik anılarak başlandı.
Kartal Kaymakamlığı adına Kartal Milli Eğitim İlçe Müdürü Harun Tüysüz, Kartal Belediyesi adına Başkan Yardımcıları Oktay Aksu ve İmam Aydın Kartal Belediyesi muhtarlardan sorumlu müdür Banu Kocadağ’ın katıldığı törene Kartal’ın 20 mahalle muhtarı çelenk sunumu gerçekleştirdi. Törende, muhtarlar adına çelengi Kartal Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Coşar sundu.
Yakın zamanda Kartallı muhtarların özlük haklarına ilişkin bir çalışma gerçekleştiren Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar’da törende hazır bulundu.
19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” ilan edilmesine ilişkin genelge, Resmi Gazete’nin 2015 yılında mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Genelgede, şunlar kaydedildi:
“Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş