Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARI"Neyseniz Onu Çekersiniz"

“Neyseniz Onu Çekersiniz”

Değerli Dostlarım;
İnsanlar karşımıza mutlaka bir sebepten dolayı çıkarlar. Bazen bir şey öğretirler bazen bizi bir yere götürürler.
Karşımıza çıkan olumsuz insanlarda manevi yolculuk planının bir parçası olduğundan dolayı onlara kötü bir tesadüf yersiz bir karşılaşma diyemeyiz. Her karşılaşmanın mutlaka bir sebebi vardır. Karşılaşmaların yaşattığı deneyimler birbirine çok benziyor olabilir. Buda ister istemez neden sürekli olarak karşıma aynı insanlar çıkıyor sorusunu sordurabilir.
Bu sorunun üzerinde biraz durmamız gerekecek çünkü cevabını veremediğimiz sürece aynı deneyimleri tekrarlayıp durmaya devam ederiz . O halde soruyu bir kez daha karşımıza alıp düşünelim. Neden aynı insanlar karşıma çıkıyor. Bir bilge derki, “neyseniz onu çekersiniz, ne isterseniz değil.” Bir düşün bakalım başlangıçta hayatına giren O insanın farklı olduğunu düşünüyordun. Fakat sonra her ne oluyorsa zaman içinde O da diğerlerine dönüşüyor ve seni beklediğin sona götürüyor. Buradaki anahtar kelimeler senin davranışların olabilir mi?
Sen fazlası ile karşı tarafa vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğin için giderek umursanmaz oluyor olabilir misin? Hayır demeyi başaramadığın için sınırların ihlal ediliyor olabilir mi? Yaşanılan her olay sonrası kendini suçluyor ve karşındaki insanın gözünde kişiliğini değersizleştiriyor olabilir misin?
Değerli dostlarım bu soruları cevaplamamız önemli. Çünkü soruna başka bir pencereden bakmanın yolunu açarak sağlıklı sonuca ulaşmanız ümidi ile kalın sağlıcakla.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Mehmet Şahin
Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı