Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaKARTALOtizmli Ressam Süleyman Tuna Taşkın: "Sesim Fırçalar" Sergisi Açıldı

Otizmli Ressam Süleyman Tuna Taşkın: “Sesim Fırçalar” Sergisi Açıldı

Otizmli Ressam Süleyman Tuna Taşkın’ın “Sesim Fırçalar” adlı sergisini Kartal Fuaye Alanında yoğun bir katılımla açtı.

Tuna Taşkın 5. Kişisel Sergisi, Kartal Belediyesi salonunda Kartal Belediye Başkanları İmam Aydın, Adem Uçar ve Kartal Kültür İşleri Müdürü Umut Veli Develi ve sanatseverlerin yoğun ilgi ve beğenisi ile açıldı..

17 yaşındaki Otizmli Süleyman Tuna Taşkın 17 yaşında. 2 yaşından beri eğitim alan Tuna şu an özel eğitim 9. sınıf öğrencisi.

9 yaşından beri resim yapmaya başlayan Tuna bugüne kadar 4 kişisel sergi açtı.
Süleyman Tuna Taşkın 5. Sergisini bugün Kartal Belediyesi Fuaye Salonunda açtı.

Tuna Taşkın’nın resim öğretmeni Yıldız Küçükkaraca, “Tuna inanılmaz sevgi dolu bir çocuk. Resim yapmayı çok seviyor. Ama aynı zaman da ödev yapmayı da seviyor. Haftalık ödevlerini kontrol etmemiz için mutlaka yapmış olur. İnanılmaz bir yetenek. Yeteneğini emeği ile birleştiren bir ressam Tuna Taşkın.

Tuna’nın bir başka tutkusu müziktir. Bir spor kulübü derneğinin özel grubunda ritim perküsyon çalıyor. Resim sergisinin yanı sıra izleyicilere ritim çalmayı da ihmal etmedi.
Baba SüleymanTaşkın, Tuna yüzme ve yürüyüş sporuna da çok özel bir ilgi duymaktadır. Ancak resim ve müzik Tuna’nın tutkusudur.”
Anne İpek Taşkın, bu özel çocuklarımız müzik, resim ve sanatla uğraşması çok önemli. Bu hem eğitimine hem sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Tuna’nın resim ve müziğe olan tutkusunda tüm bu olumlulukları birlikte yaşıyoruz” dedi.

Baba Süleyman Taşkın ise özellikle otizme dikkat çekerek, “Otizm bir hastalık değildir. Otizm sosyal gelişim bozukluğudur. Bu çocuklarımız sanat ve spor gibi aktiviteleri olduğu zaman sosyalleşmelerinde büyük ilerleme sağlamaktadırlar.

 

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı