Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELOVACIK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH MAÇOĞLU KARTAL' DA

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH MAÇOĞLU KARTAL’ DA

Yüksel FIRAT


Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu 30 Eylül 2018 Pazar Günü TMMOB Kartal salonunda Kartallılarla buluştu.

Maçoğlu önce “Komünist Başkan” kitabını imzaladı ve ardından bir söyleyiş gerçekleştirdi.
Yazar Erdal Emre tarafından hazırlanan “ Ovacık’tan Yeşeren Umut Komünist Başkan” kitabı; Mehmet Fatih Maçoğlu’nun kim olduğunu ve Ovacık Modelinin ne olduğunu işlemektedir. Geliri öğrencilerin eğitimine harcanacak olan kitaba Kartallılar büyük ilgi gösterdiler.
İlgi sadece kitaba değildi. Salona sığmayan 300 civarındaki dinleyici dikkatle ve heyecanla Maçoğlunu dinleyip sorular sordular.
Ali Aluç’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleyişte Maçoğlu; ülke içinde ve uluslar arası alanda tüm ilerici belediye yönetim uygulamalarının kendileri için yararlı ve ön açıcı olduğunu belirtti. Belediye yönetimine daha ilk gelişlerinde yasaların engelleriyle karşı karşıya olduklarını gördüklerini ve borçlu bir Belediye devraldıklarını belirtti. Borç karşısında öncelikle belediye başkanlarına tanınan haklardan feragat ederek göreve başladıklarını ve bugün borcu olmayan bir Belediye olduklarını açıkladı.
Mehmet Fatih Maçoğlu belediye yönetimlerinin esas başarısının halkın sürecin gerçek öznesi haline gelmesi ve uyguladıkları kooperatifçiliğin olduğunu söyledi. 
Maçoğlu yeniden aday mısınız sorusuna ise “ Tek dönem kararımıza rağmen ve -bu karar ben Belediye Başkanı olduğum dönemde alındığından -bir dönem daha aday olma hakkım var ”dedi. “Ancak ittifak görüşmelerinin sürdüğünü ve adaylığının bu görüşmeler sonucunda belirlenebileceğini” söyledi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş