Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAÖzkan Özdemir: “Bayrağı daha yükseklere taşımak için adayım”

Özkan Özdemir: “Bayrağı daha yükseklere taşımak için adayım”

“Başarıyı sürekli kılmak ve bayrağı daha yükseklere taşımak için adayım” diyen Özkan Özdemir CHP Kartal İlçe Başkanlığına adaylığın açıkladı.

Yüksel FIRAT

“Başarıyı sürekli kılmak ve bayrağı daha yükseklere taşımak için adayım” diyen Özkan Özdemir CHP Kartal İlçe Başkanlığına adaylığın açıkladı.

Kartal CHP ilçe binasında, gençliğini politik olgunluğu ile birleştirmiş olan Özkan Özdemir delege ve parti üyelerinin coşkulu alkışları eşliğinde CHP ilçe başkanlığına adaylığını ilk açıklayan aday oldu.

“Esas olan genel iktidardır”.

Özdemir, başarının hedefini iktidar olarak tanımlayarak “Siyasi Partilerin yerelden iktidar olması önemlidir. Ancak esas olan genel iktidardır. Bu kongrede oluşturacağımız tüm yönetici kadroların öncülüğünde, ilk genel seçimde partimizi iktidara taşımak en öncelikli hedefimdir” dedi.

Devamında örgütün içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Özkan Özdemir; “Ancak, bizi iktidara götürecek en önemli özellik güçlü bir örgüt yapısıdır. Parti içinde aktif siyaset yapan her arkadaşımın bildiği gibi kongre süreçleri parti içinde birliği ve beraberliği zedeleyen, küskünlüğe ve ayrışmaya giden süreçler olarak yaşanıyor. İlçe başkanı olduğumda ilk önceliğim ortak akıl çerçevesinde bu olumsuz tabloyu olumlu sürece çevirmek olacaktır” dedi.

‘Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır’.

Özdemir, tüm bu zorlukları aşma gücünü nerde alacağını ise; ‘Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim’ diyen Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün inancını yaşayan bir kardeşiniz olarak bütün bu olumsuzlukları kaldıracağıma inanıyor ve bu konuda kendime güveniyorum” diyerek açıkladı.

“Umutsuzluk yok yolumuz uzun heyecanımız var gençliğimiz var”

Özkan Özdemir hangi dinamiklere dayandığını ise; Örgüt içerisinde sevgiyi, saygıyı, huzuru ve bütünleşmeyi sağlayacağım. Çünkü ben, Meryem Ananın elindeki beyaz mendilim. Ata Önder’in dilindeki stran, Ethem’in inadı,  Ahmet’in gülüşüyüm. Çünkü ben, döve döve öldürülen Ali İsmail’in, başında vurulan Berk’in, Suruç’a oyuncak götürdüğü için katledilen gençlerin, 35 günlük bebeğin acısı, Hrant’ın delik ayakkabısıyım. Çünkü ben, öldüre öldüre bitirilemeyenlerin, itilip kakılanların, yok sayılan kimsesizlerin sesi, sizlerin yoldaşıyım. Çünkü ben Kartalım… Umutsuzluk yok yolumuz uzun heyecanımız var gençliğimiz var…” sözleriyle tanımladı.

Özkan Özdemir Nazım Hikmet’in dizeleriyle konuşmasını bitirip kendisini üye ve delegelere emanet etti.

Özdemir kendini tanıtırken Erzincanlı olmasına babasının ve amcasının partiliğini ve dört dönem CHP ilçe yöneticiliği yapan babası Muammer Özdemir’e, bugüne kadar partiye hizmet etmesi ve kendisinin politik gelişmesindeki katkısından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Kartal CHP ilçe başkan adayı Özkan Özdemir:

Özkan Özdemir Erzincan’dan Kartal’a göçmüş ailenin çocuğudur. 1980 Kartal doğumlu Özdemir,  Eczacıbaşı, Süleyman Demirel Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu olarak eğitimini tamamladı. Tüm yaşamı boyunca aileden dolayı partinin içinde olan Özkan Özdemir, yaşamının 2007 yılında kurduğu şirketin sahibi ve yöneticisi olarak sürdürmektedir.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı