‘Panik Değil, İlk Yardım Kurtarır’

yazar:

kategori:

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, trafik kurallarına dikkat çekmek ve ilk yardımın önemine vurgu yapmak amacıyla  ‘Panik Değil, İlk Yardım Kurtarır’ konulu seminer düzenledi.

Kartal Belediyesi Yalı –Yunus- Topselvi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminerde, günlük hayatta olası kaza ve yaralanmalara karşı temel ilk yardım adımları uygulamalı ve kapsamlı bir şekilde anlatıldı. Kartal Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi eğitmeni tarafından verilen seminere vatandaşların yanı sıra çocuklarda ilgi gösterdi.

Konu uygulamalı olarak gösterildi

Günlük hayatta karşılaşılabilecek kaza ve yaralanmalara nasıl müdahale edilebileceğini anlatan Kartal Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Eğitmeni Sevil Hellaç, sahneye aldığı sağlık personeli üzerinde Heimlich manevrası, kaza anında kazazedeye yapılacak ilk müdahale gibi birçok konuyu uygulamalı olarak gösterdi. Çocukların karşılaşabileceği kazalarda annelerin bilmesi gereken müdahaleleri de katılımcılar arasındaki annelere uygulamalı ve detaylı olarak anlattı. Hellaç, “İlk yardım bilmeyen insan ufak bir kaza anında kendisine dahi yardımcı olamaz. Bu yüzden herkes ilk yardım sertifikası alabileceği eğitimlere katılmalı. Bugün gerçekleştirdiğimiz gibi, çevrelerinde yapılan ilk yardım seminerlerine de katılarak kendilerine ve çocuklarına kaza anında ilk müdahaleyi nasıl yapacaklarını öğrenebilirler.” diye konuştu.

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sevin Köker’in de katılımcılara eşlik ettiği seminer soru-cevap eşliğinde devam etti. Seminerin sonunda Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından katılımcılara ilk yardım kitleri hediye edildi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir