Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaMANŞETPetrol-İş Mahallesi Muhtar Adayı Veli Bölük DKY mağdurlarıyla

Petrol-İş Mahallesi Muhtar Adayı Veli Bölük DKY mağdurlarıyla

Petrol-İş Mahallesi Muhtar Adayı Veli Bölük DKY mağdurlarıyla

Petrol-İş Mahallesi Muhtar Adayı Veli Bölük bugün seçim çalışmalarına ara vererek komşu Esentepe Mahallesinde mağdur durumunda olan Akel Sitesi sakinlerinin eylemine katılarak kendilerine destek verdi.

DKY İnşaat tarafından Kartal’da Esentepe Mahallesindeki Akel Sitesi 2014 yılında  “Kentsel Dönüşüm” kapsamında “kat karşılığı” taahhüttü ile Akel sitesinin olduğu arsa için bir kısım arsa sahibi ile anlaşma sağlandı. 2015 yılında 301 dairenin olduğu Akel sitesi yıkıldı. Yapılması planlanan proje 4 yıl geçmesine rağmen hala hayata geçmediği gibi DKY inşaat tarafından yüzlerce ailenin kiraları da ödenmiyor.

AK-EL İşçi Konut Yapı Kooperatifi Akel Sitesi DYK mağdurları yıkılan binalarının arsalarında “burası bizim mezarımız “oldu diyerek süresiz eylemlilik başlattılar. AK-EL İşçi Konut Yapı Kooperatifi önünden Akel Sitesi arsasına yürüyüş gerçekleştirerek, burada süresiz eyleme başladılar.

Veli Bölük,” Buradaki bu mağduriyet bir kez daha gösteriyor ki; Mahallelerde muhtarların da içinde olduğu halk meclisleri kurarak tüm sorunlara halktan yana müdahale etmediğimiz takdirde mağduriyetlerimiz ortadan kaldıramayız.” Buradaki sorun hepimizin sorunu. Hem seçim çalışmam esnasında hem de Muhtar olduğumda bu mağduriyetin giderilmesi için çaba harcayacağım”dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı