Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELPolat, "Savaşları içeriye taşımak isteyenler ateşle oynuyorlar!"

Polat, “Savaşları içeriye taşımak isteyenler ateşle oynuyorlar!”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı binanın girişine yapılan yazılamalar karşı, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, “Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmeye çalışanlar, sınırlarımız dışındaki savaşları içeriye taşımak isteyenler ateşle oynuyorlar!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı binanın girişine ve pankartlara ‘Hamas geldi, Özgür kaç’ ve ‘İsrail=CHP’ yazılarının yazılması protesto edildi.

Kartal ilçe Başkanlığı İlçe önünde gerçekleşen basın açıklamasına CHP Parti Meclisi Üyesi Baki Aydöner, İstanbul İl Başkan Yardımcıları Hasan Tozkoparan ve Kemal Ercan, Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri, Maltepe İlçe Başkanı Kenan Otlu ,Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve partililer katıldı.

CHP İstanbul İl Örgütü Adına Kartal İlçe Başkanlığı’nın açıklamasını, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat okudu.

Polat, “Bugün kendilerini ne olarak tanımladıklarını bilmediğimiz birileri ilçe başkanlığımıza bu yazıları yazarak bizleri zalimin zulüm yaptığı yerde, bu zulmü başlatanlar ve sürdürenlerin hepsi için düşüncemizin ne olduğunu bilmiyor olacaklar ki bu utanmazlığı sergilemişlerdir.

Öncelikle; herkes şunu bilsin ki Cumhuriyet Halk Partisi kökü dışarıda örgütlerden ve onları maşa olarak kullananlardan korkmaz, bir adım geri atmaz.

Bizler için en önemlisi hangi dinden, ırktan, mezhepten olursa olsun bölgemizdeki sivillerin, kadınların ve çocukların can güvenliğidir. Bölgemizde barışı esas alarak, savaş baronlarına teslim olmamaktır.

Masum Filistin halkına yapılan zulmün emperyalist maşalığını yapan İsrail’i de ve bu zulmün canlı kalmasına fırsat sunan terör saldırılarının da, adı ne olursa olsun, her zaman karşısındayız.

Cumhuriyetimizin 100.yılında bu topraklarda emperyalizme en büyük darbeyi vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının mücadelesi ve insanımızın dirayeti ile çizilen sınırlarımız ve gücümüzün kaynağı olan Cumhuriyet umuyorum ki tüm zulme uğrayan toplumlarda bir gün işlevli hale gelir.

Her ne kadar Cumhuriyet ve onun değerlerine karşı mücadele edenler kıymetini bilemese de zulme karşı mazlumu savunan irade savaşarak değil kalıcı çözümler üreterek siyasi alanlarda mücadele etmek ile olur.

Filistinli masumların canı ve kanını kendi küçük siyasi hesapları için istismar edenler, Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmeye çalışanlar, sınırlarımız dışındaki savaşları içeriye taşımak isteyenler ateşle oynuyorlar!

Herkes aklını başına alsın!”

Çelik, “Filistin Davasını Sizden Öğrenecek Değiliz! 

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de sosyal medya hesabından olaya tepki göstererek; “Filistin Davasını Sizden Öğrenecek Değiliz! Kartal İlçe binamız, kime hizmet ettiği belli olmayan, bölgesel savaşları içeriye taşımak isteyen güdümlü vandalların saldırısına uğramıştır. Ortadoğu’da yaşanan kanlı savaşların gerilimini ülkemize taşımayı amaçlayan bu sefil eylemi yapanların kimlerden güç aldığını biliyoruz. Bizim yerimiz hergün İsrail’in zülmüne uğrayan Filistin halkının yanıdır. Kimse bu halkın güvenliği ve barışına kast edemez, kast edenler karşılarında CHP’yi bulur. Bu provokasyonu gerçekleştiren vandallar bulunacak, yargı önünde hesabını verecek!” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı