Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGENELRaif Zor, kitabını imzalayacak ve resimlerini sergileyecek

Raif Zor, kitabını imzalayacak ve resimlerini sergileyecek

   Merhaba Sevgili Kartal…

 

Raif Zor, “Çakma Hırsız” öykü kitabı ve “Gölyazı Manzaraları” resimleriyle Kartal’da

Kartal/ Dilek UYAR

Corona günleri boyunca, tüm çalışmalarının birikimlerini sergilemeye başlayan şair, yazar, ressam ve karikatüristlerimizin bitmek bilmeyen enerjilerinin sonucunda yarattıkları eserlerin sunulduğu Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bu kez de, Yazar-Ressam-Karikatürist-Edebiyat Eleştirmeni Raif Zor, Çakma Hırsız adlı son öykü kitabı ile okurlarıyla bir araya gelmek için hazırlanıyor.
 
Aynı zamanda, rapido kalem kullanarak, tarama tekniği ile çizmiş olduğu tablolarının da teşhir edileceği imza günü, 4 Aralık 2021 (saat 17.00) tarihinde gerçekleşecek.
Pandemi öncesi Yalova, Bursa ve Kartal’da sergilemiş olduğu Cumalıkızık Evleri tablolarının ardından, aynı teknikle çizdiği Gölyazı Manzaraları ile sanatseverler ile buluşacak olan Raif Zor, 1954 yılında Sivas’ta doğdu. İlkokulu Sivas’ta, orta ve meslek okulu eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Uzun yıllar kamu sektöründe işçi olarak çalışan yazarımız, sanatın çeşitli kollarıyla ilgilendi. Mizah dergilerinde karikatürleri yer aldı. Belirli bir süre, Kaktüs adlı mizah dergisi yayımladı. Ulusal gazetelerde birçok çizgi-romanla da okurlarıyla buluştu. Karikatürün yarı sıra grafik sanatıyla da ilgilenen Raif Zor, onlarca kitap için kapak kompozisyonları çizdi. Şiirle grafik sanatını örtüştürdüğü bir sergi açtıktan sonra aynı anlayışla ikincisini hazırladı.

Çeşitli disiplinlerde (karakalem, ekolin sulu boya ve karma teknikler kullanarak) birçok kez karma resim sergisine katıldı ve yirmiden fazla kişisel sergi açtı. İki kez, Basın Şehitleri Karikatür Yarışması Ödülü’ne layık görüldü.
Resim ve karikatür çalışmalarının yanı sıra, uzun yıllardır edebiyatla da ilgilenmekte. Birçok dergide öyküleri yayımlandı. Sisli Bahar, Kelebek Çığlığı, Veda Prelüdleri adlarında üç romanı, İkiz Kayalar, Yön adlarında da iki öykü kitabı yayımlandı.
Son öykü kitabı olan Çakma Hırsız ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanan Raif Zor’un kaleminin daim olması dileğiyle…
 
 
 
 
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı