Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaKARTALRessam Mesut Derse Atölyesi, Özel Tekniklerle Geleceğe Ressamlar Yetiştiriyor

Ressam Mesut Derse Atölyesi, Özel Tekniklerle Geleceğe Ressamlar Yetiştiriyor

Ressam Mesut Derse Atölyesi, Özel Tekniklerle Geleceğe Ressamlar Yetiştiriyor

Kartal/Yüksel Fırat

Ressam Mesut Derse Atölyesi, Kartal Sanat Atölyesinde 06- 10 yaş grubu, 15- 20 yaş grubu ve yetişkin hobi gurubuyla beraber üç grup olarak özel tekniklerle geleceğe ressamlar yetiştiriyor.

Kartal Sanat Atölyesinde resim atölyesi çalışmalarını sürdüren Ressam Mesut Derse “Atölye çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler gelişirken, yetişkinler gurubu da akrilik ve yağlı boyaya başladı. Öğrenciler çok yetenekli, başarılı ve bizim amacımız bu temelde onlara daha iyi bir şeyler öğretmektir.” dedi.

Ressam Mesut Derse Atölyesi, Kartal Sanat Sokak ( İstasyon Caddesi) Kartal Sanat Atölyesinde sürdürüyor çalışmalarını.

Atölye, yetenek sınavlarına hazırlık için gelen öğrenciler için Eylül Ayında başlıyor ve  Ağustos Ayına  -yani Güzel Sanatlar Fakültelerinin yetenek sınavlarının bitiş tarihi sonuna- kadar devam ediyor. Yetenek sınavlarına hazırlık için gelen öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri 10- 12 saatleri arasında ders görüyorlar.

Ressam Mesut Derse Atölyesi, hobi olarak gelmek isteyenler için de kapılarını açtı. Resim tekniğini geliştirmek isteyenler her zaman atölyelere katılabilmektedir. İstedikleri zaman başlayabildikleri gibi istedikleri kadar devam edebilmektedirler. Hobi için geleneler ise Pazartesi- Salı günleri atölyelerini yapmaktadırlar.

Ressam Mesut Derse Atölyesi, 06- 10 yaş grubu, 15- 20 yaş grubu ve yetişkin hobi gurubuyla beraber üç grup olarak atölyelerini sürdürmektedir.

RESSAM MESUT DERSE ATÖLYESİ, RESİM KURSUNDA ÖĞRETİLENLER;

Temel Çizim Teknikleri,
Boyama Yöntemlerinin Geliştirilmesi,
Karakalem Çalışması,
Kompozisyon Geliştirilmesi,
Resimde Renk Çalışması,
Resimde Oran ve Orantılılık,
Portre ve Figür Çalışmaları

Ressam Mesut Derse Atölyesi’ne katılan öğrencilere sezon sonunda öğrenciye katılma belgesi vererek, sezon sonuna kadar yapılan çalışmaları için “karma resim sergisi” de açıyor.

RESSAM MESUT DERSE KİMDİR

1963 Batman doğumlu olan Mesut Derse’nin resme ilgisi 6 yaşlarında başladı. Orta okul dönemine kadar dikkat çeken resimler yapan Derse, lise döneminde öğretmen ressam  Koray Süren’in dikkatini çeker. Koray Süren’in öğrencisinin yeteneğini fark etmesiyle bütün bilgi ve emeğini aktardığı bir öğrenci olur Mesut Derse.

Aldığı bu eğitim ardından açan Mesut Derse’nin yaptığı resimler büyük ilgi görür ve bu ilgi ressamın resme olan tutkusunu daha da büyütür.

Batman TPAO da proje baş ressamı Ahmet Şimşekoğlu’ndan hem proje dersleri alır hem de de aynı yerde proje ressamı olarak çalışmaya başlar.

1987 de Ankara’da özel bir harita şirketinde harita ressamlığı yapar. Bu dönemde İranlı ressamlardan karakalem dersleri alır.

Ressam Mesut Derse bir yandan sürekli olarak kendini geliştirirken diğer yandan açtığı atölyelerle bilgisini resme ilgisi olanlara aktarmaya çalışıyor.

Ressam Mesut Derse’nin öne çıkan çalışmaları ise; AĞLAYAN HASANKEYF, SAVAŞIN RENGİ, DAĞIN MAVİSİ ve KOÇERO olarak öne çıkıyor.

SİPARİŞ PORTRE ÇİZİMİ

Ressam Mesut Derse atölye çalışmalarının yanı sıra gelen siparişler üzerine başladığı yağlı boya ve karakalem portre çizimine de devam ediyor.

Mesut Derse Hasat Sanat Atölyesi: (0) 532 133 57 76

Atölye Fotoğrafları: https://www.facebook.com/yuksel.firat/posts/pfbid0samkBcekBG6L4hGjPFcgDq4Z9bzqMbAYkuYM6ALdFXUEfAYNj9NK1KmKVxtBmjcHl

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş