Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELSarıyer'de hamleler devam ediyor

Sarıyer’de hamleler devam ediyor

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı iken CHP’den Sarıyer Belediye Başkan adayı gösterilen Mustafa Oktay Aksu’dan dolayı Kartallıların yakından takip ettiği Sarıyer seçim süreci yeni hamlelerle devam ediyor.

CHP’den aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa ederek bağımsız aday olan Şükrü Genç’in bu hamlesiyle birlikte Sarıyer’de kulisler hareketlendi. Ters Piramit Medya, Orhan Şahin’in haberine göre, Genç’in hem TİP hem de Yeniden Refah’la görüşme halinde olduğu, belediye meclisinde onları desteklemek karşılığında belediye başkanlığında oylarına talip olduğu ilçede konuşulanlar arasında.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den yeniden ilçe belediye başkan adayı gösterilmemesi üzerine partisinden istifa ederek bağımsız aday olma kararı aldı. Genç’in bu hamlesiyle birlikte Sarıyer, seçim sonuçları en çok merak edilen ilçelerden biri haline geldi.

Sarıyer’de CHP Mustafa Oktay Aksu’yu, AKP Hüseyin Coşkun’u aday gösterdi. Mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’in bağımsız aday olması ilçe kulislerini hareketlendirdi.

Toplumsal’da yer alan habere göre Şükrü Genç’in adaylığını ilan eder etmez Yeniden Refah Partisi (YRP) ve Türkiye İşçi Partisi’yle (TİP) görüşmelere başladığı ilçede konuşulanlar arasında.

Bilindiği üzere seçimlerde partisiz yarışan belediye başkan adayları, belediye meclisine sadece kendi kontenjan adaylarını sokabiliyor. Bu da bağımsız belediye başkanının belediye meclisinde elini oldukça zora sokuyor.

Şükrü Genç’in TİP ve YRP’ye belediye meclisinde destek olmak karşılığında her iki partinin de belediye başkanlığında oylarına talip olduğu konuşuluyor.

14 Mayıs 2023’teki genel seçimlerde Sarıyer’de TİP yüzde 5,08, YRP ise yüzde 2,25 oy almıştı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı