Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaKADINŞiddete Karşı Mor Maske

Şiddete Karşı Mor Maske

Kartal Belediye Meclisi’nden Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mor Maske

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri müdürlüğünün organize ettiği programda Kartal Belediye Meclisi Üyeleri “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında mor renkteki maske ve kurdeleleri takarak kadına yönelik şiddete tepki gösterdi. CHP Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa ve üyelerde mor maske takarak destek verdi.
Kartal Belediye Meclisi 8’inci dönem 3. toplantı yılı Kasım ayı 2’inci oturumu gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen oturuma, Kartal Belediye Meclis Başkanvekili Özlem Bulut ve Meclis Üyeleri katılırken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve çok sayıda basın mensubu da oturumu takip edenler arasında yer aldı. Toplantıya katılan Meclis Üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü öncesi ‘mor renkteki maskeleri ve kurdeleleri’ takarak kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

“Kadın ve Çocuk Dostu Bir Kent Yaratma Gayretindeyiz”

Toplantıyı yöneten Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde, kadın ve çocuk dostu bir kent yaratmanın gayretinde olduklarını kaydederek; “Hep birlikte kadına şiddete dur diyoruz. Biz kadınlar, yaşam kalitemizi v haklarımızı savunmakta son derece kararlıyız. İşimize, ekmeğimize, haklarımıza ve birbirimize sahip çıkıyoruz. Sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Oturumunda devamında gündem dışı söz almak isteyen Meclis Üyeleri konuşmalarını gerçekleştirdi. Toplantının sonunda ise, Meclis gündemine geçilerek, gündemde olan maddeler oylandı.

“Biz Kadınlar Öyle Kolay Kolay Pes Etmeyiz”


Toplumsal Cinsiyet ve Eşitlik Komisyonu Başkanı Aysel Yücel gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmada; “Ülkemizde şiddet son yıllarda kabul etmememiz gereken bir noktaya gelmiş ve artık kadınlarımız yakılarak, boğazı kesilerek, betona gömülerek öldürülmektedir. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmamız tüm bunlar yaşanırken hükümetin doğru bir adımı olmamıştır. Bu, süreci geriletmek yerine kadına yönelik şiddetin giderek artmasına zemin hazırlamıştır.
Bu nedenle bir kez daha haykırarak söylüyorum ki, İstanbul Sözleşmesi Yaşatır!
Belki bugün askıya alınmış olabilir ama şunu bilmenizi istiyorum; Biz kadınlar öyle kolay kolay pes etmeyiz” dedi
 
 
 

Önceki İçerikKARTAL’DA SİS
Sonraki İçerikTeknoloji Bağımlılığı
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar