Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaPOLİTİKASol Parti Heyeti Emek Partisi'ni Ziyaret Etti

Sol Parti Heyeti Emek Partisi’ni Ziyaret Etti

Sol Parti Heyeti Emek Partisini Ziyaret Etti

“Devrimci Demokratik Cumhuriyet İçin Birleşelim!” çağrısıyla Kartal’da gerçekleşecek miting için çalışmalarını yoğunlaştıran Sol Parti Kartal İlçe Örgütü bu kapsamda Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

 
Sol Parti Kartal İlçe Örgütü heyeti, “Miting Sol Parti tarafından yapılıyor olmasına rağmen mitingi, tüm sol-sosyalist güçlerin ortak mitingi olarak görmekteyiz. Ülkemizin içinde geçtiği karanlık günlerden çıkış yolu ‘nasıl olsa gidecekler’ gibi bir yaklaşımdan ziyade örgütlü bir toplumun yaratılmasından geçiyor. Bu amaçla Eylül Ayında başlayan SOL buluşmalarımız devam ederken İzmir, Trabzon’da gerçekleşen ve şimdi Kartal mitingi ile örgütlü toplum mücadelesini daha ileri taşımak istiyoruz. Bu ortak mücadelemizde Emek Partisi ile yan yana olmayı önemsiyoruz” diyerek açıkladı ziyaretlerinin nedeni.
Emek Partisi ise mitingi önemsediklerini belirterek; “Üçüncü bir seçenek yaratma adına bizlerin sizlerin ve diğer sosyalist güçler olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımız ülkenin her yanında toplumda yeni bir heyecanın ve özgüvenin oluşmasını sağladı. Bu anlamda miting daha da önem kazanmaktadır. Bu miting aynı zamanda toplumun en geniş kesimleriyle işçi ve emekçilerin somut talepleri üzerinden yeni bir mücadele sürecinin başlangıcına dönüşmelidir. Mitinde güçlü bir katılım için çabalarımız yoğunlaştıracağız” diyerek ziyaret olumlu bir cevap verdi.
Heyetler içinde bulunan süreç yapılanlar ve yapılması gerekenler üzerine sürdürdükleri sohbetle görüşmeyi sonlandırdılar.
“Devrimci Demokratik Cumhuriyet İçin Birleşelim!” mitingi Moğollar ve Ozan Çoban-Güneş Demir’in de katılımıyla 21 Kasım Pazar Saat:13.00’de Kartal Meydanında gerçekleşecek.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş