Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELTarık Balyalı: "AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının bütün masraflarını Pendik Belediyesi ödüyor."

Tarık Balyalı: “AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının bütün masraflarını Pendik Belediyesi ödüyor.”

CHP Pendik Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı, Pendik/Kavakpınar Mahallesi’nde gerçekleşen salon toplantısında proje ve hedeflerini anlattıktan sonra vatandaşların sorularını de cevapladı. Balyalı, “AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının bütün masraflarını Pendik Belediyesi ödüyor.” dedi

Yüksel Fırat/Pendik

Bir vatandaş, “Pendik Belediyesi’nde cenaze için otobüs talebinde bulunduk, vermediler. Diğer sorum; Evimin önünde çardak var ve yaşlılar genelde gelip orada yatıyorlar. Sizin projelerinizde yaşlı bakım evi var mı?

Balyalı, “sunumu kısa tutmak için atladığım yerler oldu. Size dağıtılan kitapçıkta var: Alzheimer ve Demans hastaları için gündüz ve yatılı bakım hizmeti sunacağız. Bu merkezde öğlen yemeği ve çay saati ile beslenme desteği de sağlayacağız.” diye cevapladı.

Balyalı, “Abim dedi ki cenazemiz oluyor otobüs alamıyoruz.

Cenazeniz varsa otobüs neden alamıyorsunuz biliyor musunuz?  Ben bunu Belediye Meclisi’nde söyledim. Size de anlatayım: Eğer sizin bir cenazeniz varsa otobüs alamıyorsanız. Eğer sizin derneğinize otobüs vermiyorlarsa ya da ya da başka bir ihtiyaç için muhtarımızın ya da spor kulübünün çocukları turnuvaya götürmek için otobüse ihtiyacı varsa ve alamıyorsa, bunun tek bir sebebi var.

“İYİ Kİ YAPMIŞIM YİNE YAPARIM”

Çünkü AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının bütün masraflarını Pendik Belediyesi ödüyor. Ben bunların hepsini Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanın olduğu yerde yüzüne karşı ifade ettim. Eğer siz cenazeniz için otobüs bulamazsanız bilin ki, otobüs AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatı istediği içindir.

AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatındaki arkadaşları Edirne’deki camileri geziye götürmüş olabilirler. Veya siz derneğiniz için otobüs istediğinizde otobüs alamıyorsanız, bilin ki Pendik Belediyesi otobüsleri AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatı isteği doğrultusunda Edirne/Keşanda  vakıfları var oraya göndermiş ve üç gün orada kalmış olabilir.

Onların canları Üsküdar Belediyesi gemisiyle boğazla bir geziye gitmek istemiş olabilir. O yüzden sizin cenazenize otobüs vermezler. O yüzden derneğe otobüs vermezler. O yüzden spor kulübüne otobüs vermezler. O yüzden okula otobüs vermezler. O yüzden Muhtara otobüs vermezler.

Tüm bunları tek tek açıkladım. Hangi araç saat kaçta nereden nereye hareket ediyor nereye gidiyor. Şoförü kimdir, plakası nedir tek tek bunların hepsini anlattım.  Yetmez dedim AK Parti Maltepe ilçe başkanlı önünde de bunları fotoğrafladım videoya çektim.

Tüm bunlara  karşın Başkan; “İyi ki yapmışım yine yaparım” dedi

Şimdi Pendik’te böyle bir anlayış var. Pendik’in en büyük ihtiyacı adalet. Adil olmak.  Ne yazık ki Pendik’te adalet yok.

CEMEVİ TALEBİ

Bir başka vatandaşı Cemevi talebine karşılık ise Tarık Balyalı; Herkes beraber yaşıyor. Belediye bütçesi hepimizin vergileri ile oluşuyor. Bu şehirde cami ihtiyacı varsa cami yapacağız. Cemevi ihtiyacı varsa cemevi yapacağız.  Okul ihtiyacı varsa okul yapacağız. Neye ihtiyaç varsa onu yapacağız” diye cevapladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı