Pazar, Mayıs 29, 2022
Ana SayfaPOLİTİKATKP Kartal’da Milletvekili adaylarını tanıttı

TKP Kartal’da Milletvekili adaylarını tanıttı

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kartal’da Milletvekili adaylarını tanıttı

Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya TKP Parti Merkez Konseyi Üyesi (PMK) Aydemir Güler, gazeteci Enver Aysever ve sanatçı Gülcan Altan katıldı.

Filiz Özdemir: ‘Emekçi halkın siyasete ağırlık koyması için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz’

Toplantının açılış konuşmasını yapan Filiz Özdemir, ülkenin ekonomik bir krizin içerisinde bulunduğunu ve emekçi halkın her geçen gün daha da yoksullaştığını belirtirken; patronların ise zenginleşmeye devam ettiğini söyledi.

Filiz Özdemir; “Bugün burada bir araya gelirken; ne zaman yapılacağı belli olmayan bir seçimin adaylarını değil, halkın temsilcilerini seçiyoruz” diyen Özdemir, ‘’Emekçilerin, kadınların, gençlerin bir adım daha öne çıkması için; halkı temsil etme konusunda meşruluğunu artık kaybetmiş parlamentonun yerine sokakların, iş yerlerinin, mahallelerin öncülerini belirliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

TKP PMK üyesi Aydemir Güler: “Bu toplantılar Türkiye Komünist Partisi’nin örgütlenme toplantılarıdır.”

‘Düzenin ilkesi sömürüdür’
“TKP bu toplantılarda ne yapıyor? Bu toplantılar Türkiye Komünist Partisi’nin örgütlenme toplantıları. Türkiye’nin ihtiyacı olan bu” diyen Güler şöyle konuştu:

“Düzenin ilkesi sömürüdür. Türkiye’yi yönetenler karar verdiler, kendi kârlarını arttırmak için olabilecek bütün çabayı gösteriyorlar. Bugün siyaset bunun üzerinden tavır belirlenmeyecek de neyin üzerinden belirlenecek? Birileri bizi soyuyor. Türkiye siyasetinde emeğin lafı, büyük siyasilerin esnaf gezilerinde anılıyor. Emperyalizme karşı durmamız şarttır.”

NATO’nun Ortadoğu’yu katleden bir ittifak olduğunu dile getiren Güler “Türkiye de NATO üyesi bir ülkedir. NATO sadece bir terör örgütü değildir. Üye ülkelerinin içinde bulunan bir kontrgerilla örgütüdür. Türkiye bağımsız olacak, Türkiye emperyalizme karşı bayrağını yükselten bir ülke olacak” dedi.

Güler “İhtiyacımız olan emeğin hak mücadelesi ve bunun yükseltilmesidir. Türkiye’de sol; emeğin haklarıdır, emperyalizmle mücadeledir, laikliktir. TKP bu nedenle ön alıyor. Halkın temsilcilerinin oluşmasında, bir araya gelmesinde ve hayata müdahale etmesinde adım atmak zorundayız” diye konuştu.

‘Emekçilerin örgütlenmediği bir seçimden bir şey beklenemez’

Güler devamında; “Meselemiz seçim değil, bundan daha fazlası. Seçim gerçekliği ve doğruluğu yansıtmayan bir ayna ve aynanın üzerine paranın, medyanın ve dış güçlerin gölgesi düşüyor. Türkiye’de güç dengelerinin değişmesi lazım. Emekçilerin ayağa kalkmadığı ve örgütlenmediği bir durumda seçimden herhangi bir şey beklenemez.

Bir parti AKP’ye karşı çıkan sağcıları topluyor, bir diğer parti ise AKP’ye karşı çıkan solcuları topluyor. Biz en geniş birlikteliklerden yanayız ama ilkelerimizden asla taviz veremeyiz.

Türkiye halkı sol ilkeler doğrultusunda örgütlenmeye başladığında göreceğiz ki biz, Türkiye’nin büyük çoğunluğu olacağız. Bu doğrultuda TKP yürüyor. TKP milletvekili seçimlerine katılıp Türkiye’yi cumhurbaşkanlığı seçiminde de yalnız bırakmayacak.”

Gazeteci Enver Aysever: ‘Dünya için şimdi sosyalizm zamanıdır’

 

Aysever, ‘’Türkiye gibi ülkelerde ciddi bir sorun var, çeşitli yöntemlerle kutuplaşmalarla gerçek sorunları tartışmak yerine manipüle ediliyoruz. Bence bugün şunu söylememiz lazım; dünya uygun. Türkiye uygun. Şu an sosyalizm zamanıdır ve ertelenemez. Evine ekmek götürmek için çabalayan emekçi ve buna izin vermeyen bir sistem var.

Konuşmasına devam eden Aysever, ‘’Birileri bedel ödeyecek birileri de onları alkışlayacak, örgütlülük bu değil, örgütlülük; kimsenin kimsenin arkasında olmadığı, herkesin eşit mücadele vermesi demektir.

Aydemir Güler ve Enser Aysever’in konuşmalarını sonlandırmasının ardından milletvekili adayları tek tek sahneye çağrıldı.

11 aday tek tek kürsüye çıkarak milletvekili adayları kendilerini tanıtarak neden milletvekili adayı olduklarını açıkladılar.

Son olarak ise sahneye sanatçı Gülcan Altan çıktı. Etkinlik Gülcan Altan’ın şarkıları ile sona erdi.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar