Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELTKP Kartal'da "Unutturmayacağız! dedi

TKP Kartal’da “Unutturmayacağız! dedi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümünde Kartal’da bir anma etkinliği de Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapıldı. TK  6 Şubat depremlerinin yıldönümünde İstanbul Kartal’da yürüyüş düzenleyerek “Unutturmayacağız! dedi.

TKP Kartal Belediye Başkanı Gökmen Dumlu’nun da katıldığı yürüyüş Kartallı Kâzım Meydanı’ndan başladı ve Kartal Meydanı’nda sona erdi.

“İSTANBUL’DA DA, KARTAL’DA DA BENZER ACILARI YAŞAMAYALIM”

Kartal Meydanı’nda yapılan açıklamada ilk sözü TKP Kartal Belediye Başkanı adayı Gökmen Dumlu aldı. Yaşanan yıkımda iktidarın ve sermaye sınıfının sorumlu olduğunu söyleyen  Dumlu, “Üzüntülüyüz ama bir o kadar da öfkeliyiz. Binlerce yurttaşımızı göz göre göre kaybettik. Üzerinden bir yıl geçti ama neresinden tutarsanız elinizde kalan bir dönemi yaşadık. Neden bu kadar büyük bir acıyı yaşattılar? Bu sorunun çok yanıtı var ama biri yeter. Sorumlu olan büyük inşaat firmaları için, sermaye için, rant için çalışan bu düşüncedir. Sorumlu bu düzenin ta kendisi” dedi.

Depremin ardından görülen dayanışmanın büyütülmesi gerektiğini kaydeden Dumlu, “Yurttaşlarımızı anarken onlara bir söz vermeliyiz. Bir daha enkaz altında kalmamak için, ayağa kalkmak zorundayız. Ayağa kalkalım ki İstanbul’da da, Kartal’da da benzer acıları yaşamayalım.” dedi.

Gökmen Dumlu’nun ardından söz alan TKP Merkez Komite üyesi Alpaslan Savaş, iktidarın suçunun üzerini örtmek için çabaladığını söyledi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş