Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaKARTALTKP emekçi milletvekili adaylarıyla Kartal sokaklarında

TKP emekçi milletvekili adaylarıyla Kartal sokaklarında

Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Nisan 22’de milletvekili adaylarını tanıtarak seçim süreci çalışmalarını başlatan TKP, seçim çalışmalarına emekçi milletvekili adaylarıyla mahalle ve sokaklarda devam etmektedir.

TKP’nin milletvekili adayları sürdürdükleri seçim çalışmalarını ile daha görünür olmaya başladılar. Bu görünüşlerinden bir de işçi ve emekçi oluşlarıdır.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Parlamento seçimlerinde kendi adıyla ve adaylarıyla gireceğini açıklayan TKP, seçim çalışmalarına Kartal’da başladı. TKP adayları kapı kapı, sokak sokak çalışmalarını etkili bir şekilde sürdürüyor.

ADAYLARIN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİĞİ İŞÇİ VE EMEKÇİ OLMALARI

TKP’nin Kartallı milletvekili adaylarından Serhat Yılmaz Gazeteci, Özge Kondakçı Hizmet işçisi, Çağdaş Binay İnşaat işçisi, Erkan Küçükşahinoğlu Grafikçi, Mesut Eren ressam, Mehmet Yavuzkan emekli, Hilal Ataş öğretmen, Merih Delibalcı ise market işçisi olarak yaşamını sürdürüyor.

Kartal’ın birçok mahallesinde tanınan ve ilgiyle karşılanan adaylar ilerleyen günlerde Kartallılarla halk buluşmaları planlıyor.

NEDEN ADAYSINIZ? NEDEN SİZLERE OY VERMELİYİZ?

TKP’nin Kartallı adayların ‘neden adaysınız, neden sizlere oy vermeliyiz?’ sorumuza şu yanıtları verdi;

Çağdaş Binay: Türkiye halklarının Türkiye Komünist Partisi’ne ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için aday oldum. İşçilerin emekçilerin sesini kendilerinin temsilcileri ile daha iyi duyurabileceğini düşündüğüm için aday oldum. Bu memlekette hak arayanlar hep vardı onları temsil etmek istiyorum.

Mesut Eren: İnsani değerlerin çürüdüğü, açlık sınırında yaşamaya zorlandığı, laikliğin yerlerde süründüğü, kadın cinayetlerinin normal karşılandığı, bağımsızlığın çöpe atıldığı bir ülkede emekçileri örgütleyerek gücüne güç katacak olan bir partinin vekili olmaktan gurur duyuyorum.

Mehmet Yavuzkan: İyiliğe, güzelliği, insanlığa oy istiyoruz. Çürümüş bu düzeni yıkmak için güçlü bir TKP’nin ne kadar önemli olduğunu deprem sürecinde herkes gördü. TKP güçlensin ki; her şey değişsin.

“BİZDEN BİRİ”

TKP adaylarından Serhat Yılmaz’ın soL TV’de yayınlanan ‘Bizden Biri’ videosu sosyal medyada ilgiyle karşılandı.

Videoyu izlemek için:https://www.youtube.com/watch?v=mI_iJ3BlfgA

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı