Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaSPOR"Top Sende"

“Top Sende”

CHP Kartal İlçe Spor Komisyonu tarafından düzenlenen, Cumhuriyet Turnuvası’nda kupayı kaldıran Hürriyet Mahalle Birimi  oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  ‘top sende demeyi’ tek başına hiç bir şey olunamayacağını ama örgütlü mücadeleyle çok büyük başarılar kazanılabileceğini öğreten bir turnuva olduğuna dikkat çekti.

Kartal/ Yüksel FIRAT
CHP Kartal İlçe Spor Komisyonu tarafından düzenlenen ve yaklaşık 1.5 ay önce başlayan 20 mahalle birimi arasındaki Cumhuriyet Turnuvasını Yakacık Yeni mahalleyi finalde 4-1 yenen Hürriyet Mahalle Birimi oldu. Bulvar Halı Saha Tesislerinde final maçında Yakacık Yeni Mahalle ile Hürriyet Mahallesi karşı karşıya geldi. Heyecanlı geçen maçta Hürriyet Mahallesi Yakacık Yeni Mahalle’yi  4-1 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.
Cumhuriyet Turnuvasını kazananlar:

  1. Hürriyet Mahallesi Birimi
  2. Yakacık Yeni Mahalle
  3. Karlıktepe Mahalle Birimi
  4. Yakacık Çarşı Mahalle birimi ise centilmenlik ödülünü aldı

Cumhuriyet Turnuvası’a CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak, Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol il yöneticileri, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve çok sayıda sporsever katıldı.
CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ödül töreninde yaptığı konuşmada, turnuvanın İlçe Spor Komisyonu tarafından gündeme getirildiğini ve pandemi nedeniyle 2 yıldır bir araya gelemediklerini ve bu turnuvanın en azından bu sosyal kopukluğu gidereceğini düşündüklerin belirtti.
Efendi Argunşah, “Bu süreçte Ahmet Çalı adlı sporcuyu kaybettik ve onu da burada rahmetle anıyorum dedi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada, kolektivizme, örgütlülüğe ve dayanışmaya dikkat çekerek yaşamında bir örnek üzerinden konuyu detaylandırdı. Kaftancıoğlu, ilkokul yıllarında öğretmeninin yönlendirmesiyle voleybol oynamaya başladığını ve voleybol sayesinde ” Belki de hayatımın son nefesine kadar devam edecek bir takım alışkanlıklarımı spor yaparken edindiğimi fark ettim. Neyi öğretmişti bana voleybol? Neyi öğretmişti bana takım oyunu? Örneğin top sende demeyi öğretmişti. Hani biz bişey yaparken tek başımıza yapacağımızı zannederiz oysa voleybol da top sende demeyi bilmez ve her topa atlarsanız o topu kaybedersiniz. anınızdaki kişi o topu aldığında kazanacağınızı görürüsünüz. Voleybol tek başına hiç bir şey olunamayacağını ama örgütlü mücadeleyle çok büyük başarılar kazanılabileceğini de öğretti.
İlçe Başbakanımız Efendi Argunşah, turnuvayı anlattığında mutlaka oraya geleceğim dedim. Çünkü siz sahada sadece maç yapmadınız. Siz sahada hep birlikte örgütlülüğün ne olduğunu, örgütlü mücadelenin ne olduğunu, dayanışmanın ne olduğunu gösterdiniz. Sizin bu turnuvanızı takımlarınızı ve dayanışmanızı  çok önemsiyorum. Bu sahada yaptığınız maçlar sadece burada kalmıyor, dalga dalga, dalga tüm evrene yayılıyor. Emeğinize sağlık” diyerek kutladı takımları.
Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi ve dayanışma fotoğrafları çekildi.
 
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş