Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEMEKTuzla'da Meta İşçilerinin Direnişi Devam Ediyor

Tuzla’da Meta İşçilerinin Direnişi Devam Ediyor

İstanbul Tuzla’da Deri ve Endüstri Serbest Bölgesi’nde bulunan Mata Otomotiv’de çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin direnişi devam ediyor.

İŞÇİLER YÜZDE 25 EK ZAM TALEP EDİYOR

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler haftanın ilk günü ek zam için iş bırakarak fabrikaya kapandı. İşçiler yüzde 25 ek zam talep ediyor.

Mata işçilerinin eylemin 3. gününde Tuzla Organize Serbest Bölgesinde yaptıkları yürüyüşte konuşan Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “İşçilerin en fazla sorun yaşadığı dönemi yaşıyoruz dedik. Ek zam talebinde bulunduk bütün fabrikalarda, iyileştirme istedik. Bu bizim hakkımızdır. Çünkü bu iyileştirme gerekçesi olan bir taleptir. Yıllardır işçiler emeğiyle hayatını sürdürmeye çalışıyor. Ancak böyle bir dönemle karşılaşmadılar hiçbir zaman. Bundan bir yıl önce aldığımız her şey bugünden çok daha fazla ucuzdu. Bunun içindir ki artık toplu sözleşmelerin dışında da ek zam talepleri gündeme gelmektedir. Bizim hakkımız olan şeyi istiyoruz. Mata işçisinden önce de başka fabrikalarda işçiler haklarını söke söke aldı. boyun eğecek miyiz? Hayır! İşte bu ses onları ürkütüyor. Buradan son kez söylüyorum, aklınızı başınıza alın. Kapınızın önüne bodyguard getirerek bizleri korkutamazsınız. Metal işçileri, boyun eğmeyecek. Biz kazanacağız!” demişti.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı