Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELUğur Mumcu Halkı Ücretsiz Ring Hatt İstiyor

Uğur Mumcu Halkı Ücretsiz Ring Hatt İstiyor

Uğur Mumcu Halkı Ücretsiz Ring Hatt İstiyor

Kartal Uğur Mumcu halkı KM 31 Hattında Uğur Mumcu – Metro arasına ring seferi konulmasını istiyor. Mahalleli 1122 imzaya üst yazı da ekleyerek 26 Eylül 2019 tarihinde İ.E.T.T Genel müdürlüğüne iletti.

Bu çalışma son seçimlerde Uğurmumcu Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Karataş, Azalar ve birlikte seçim çalışması sürdürdüğü arkadaşları tarafından sürdürülmektedir.

Hüseyin Karataş Mahalle için çabalarının devam ettiğini belirtmektedir. Karataş; “Seçilmeden öncede mahallemiz adına yapabileceğimiz işlere müdahil olmuştuk. Yine öncelikli gördüğümüz ulaşım konusunda KM 31 hattına ki,7/8 km’lik bu kısa bir mesafeye ring seferlerinin konulmasını sorunun ele almıştık. Uğur Mumcu – Metro arası ring seferinin konulması ve öğrencilerimize tüm İ.E.T.T hizmetlerinin ücretsiz olması talebiyle imza stantlarımızı kurup imzalar toplamıştık.

İmza kampanyasını, ev ev ve kahvehaneleri gezerek, standımıza uğrayanlara da konuyu anlatarak, bir ay boyunca sürdürdüğümüz çalışmayla 1122 imza toplamıştık.

“Seçim rüşveti ring hat seferden kaldırılırdı.”

Biz bu çabayı yürütürken, eski muhtarımız da ayrı olarak aynı konuya el attı. Hemen ardından muhtarlık seçimine bir hafta kala bu sorun çözüldü. Buna oldukça sevindik. Çünkü, esas olan halkın bu sorunun çözülmesiydi. Ancak seçimi eski muhtar tekrar kazanınca seçim rüşveti olan hat da seferden kaldırıldı.”

Seçimden sonra kaldırılan ring seferlerinin tekrar başlaması için toplanan imzalar İ.E.T.T Genel Müdürlüğüne iletildi. Karataş imzaları ve üst yazıyı şöyle anlatmaktadır;

“Biz Uğur Mumcu Mahallesinin sorunlarını kendi sorunlarımız olarak gördük , görüyoruz ve de göreceğiz. Bu KM 31 hattı için toplanan imzalarımızı Yeni seçilen yönetimin kısmen oturmuşluğunu , iş yapabilir duruma geldiğini görerek İ.E.T.T Genel Müdürlüğüne üst yazımızı da ekleyerek müracaatımızı yaptık.

“Mahallenin başka sorunları da var.”

Mahallenin başka sorunları da var. Mahallemiz adına Beyaz Masa’ya Uğur Mumcu Sosyal tesislerindeki bozuk yürüyüş yollarını , basket sahasının yanında kalan heyelanlı alanın ağaçlandırılarak, düzeltilerek ve çamurdan kurtarılmış bir şekilde halkımızın hizmetine sunulmasın talep ettik. Yine aynı alana giriş için kaldırım taşlarıyla yapılan merdivenden tesise girerken sağında balık sırtı bir izbelik var ki, hiç hoş görünmüyor. Yetkililer bu yazımızı dikkate alarak, oraya da el atıp yeşillendirmeleri mahallemizi daha da güzelleştirecektir.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı