Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaMANŞETUĞUR MUMCU MAHALLESİ KOMİSYONUNCA MUHTAR ADAYI BELİRLEME SÜRECİ

UĞUR MUMCU MAHALLESİ KOMİSYONUNCA MUHTAR ADAYI BELİRLEME SÜRECİ

Hüseyin Kartaş; “Komisyonca seçilmiş “Tek Aday”olmanın avantajıyla yol alırken, bir Eğitimci Pedegok olarak Uğur Mumcu Halkının güvenine layık olmak boynumuzun borcudur.”

Yüksel FIRAT

Uğur Mumcu Muhtar adayı Hüseyin Karataş komisyonda tek aday olarak çıkma sürecini anlatı.

“Bizler; Uğur Mumcu sakinleriyiz. Mahallemizde her kesimin temsilcilerinden oluşturulan Mahalle İnisiyatifi; 31 Aralık 2018’e kadar müracaat eden, 9 Muhtar Adayını tek Adaya düşürürken, şöyle bir yol izlendi .16 Kişilik inisiyatif ,adayların müracaatlarını koşullara uygun bularak, mülakata aldı.1 kişi gelmedi. Gelen 8 kişi ELENDİKLERİNDE TEKRAR ADAY OLMAYACAKLARINI KABUL EDİP, İMZA VEREREK , 20 soruyla elemeye katıldılar. Eleme önce 3 kişiye ( 6 puan (K.G)- 6 puan(H.K)-ve 4 puan(U.Ç) ,3 kişiden 4 puan alan(U.Ç) de elenerek sonra 2 kişiye, bu 2 kişinin yine 8’er puanla (K.G ve H.K) beraberlikleri de kura çekilerek, HÜSEYİN KARATAŞ’ın çıkmasıyla TEK ADAY’a düşürülerek belirlenmiş oldu.

Tek aday ancak birlikte karar verip birlikte yöneteceğiz.

15 gün boyunca tek adaya inisiyatifteki bazı arkadaşlarca parti değiştirmesi önerisiyle gelindi. Kabul görmeyince gerekçeler üretilerek ayrılanlar oldu. Parti değiştirilseydi, her şey normal işleyecekti. Ama arkadaşların istediği olmayınca ayrılan tek bir parti temsilcisine rağmen, diğer katılımcıların da bu isteğe hayır demeleri sonucunda, bizler tek aday olarak yolumuza güvenle devam etmekteyiz. Önümüze çıkan engelleri aşarak, destekleyenlerimizle, Mahalle Meclisi Oluşumumuzla, gören göz sayımızı, duyan kulak sayımızı, iş yapan kol, iş kovalayan ayak sayılarımızı çoğaltarak, ÇOĞALARAK geliyoruz. Eskiyi değiştirip, KAZANACAĞIZ. BİRLİKTE KARAR VERİP, BİRLİKTE YÖNETMEK İÇİN! Mahallemizde güç birliğini sağlayarak; ”Birlikte Yönetelim” şiarıyla yola çıkan ve inisiyatifin TEK Adayı seçmesiyle, görevini tamamlaması sonucunda, “Uğur Mumcu Mahalle Meclisi Oluşumu” olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Mahallemizin sorunlarına daha seçilmeden el atmayı görev kabul eden bir anlayıştayız.

Mahallemizin sorunlarına daha seçilmeden el atmayı görev kabul eden bir anlayışla; 1-KM31 İETT Otobüs Hattının tüm Halkımıza ÜCRETSİZ OLMASI, 2-Tüm ÖĞRENCİLERİMİZE İETT HİZMETLERİNİN ÜCRETSİZ OLMASI gibi öncelikli istemlerimizi Halkımızın görüşüne imza kampanyası başlatarak sunduk. Oldukça ilgi görmekte ve yeni yeni sorunların çözümü için görüşler belirterek, öneriler sunmaktalar. Bu çalışma bizim Adaylığımızın onayının yolunu açtığı gibi, ilişki kurma, kabul görme, daha fazla tanınmamızı sağlamıştır. Kahvehane ve kafeteryalarda 13 kişilik ekibimizle yürüttüğümüz “Komisyonun seçtiği Tek Aday Hüseyin Karataş’ın” tanıtım broşürlerinin dağıtım ve selamlaşma etkinliği oldukça verimli, coşkuluydu. Güler yüzlerle, başarı dilek ve temennilerini bizlerden esirgemeyen, destek veren Uğur Mumcu halkına teşekkürlerimizi, saygılarımızı sunuyoruz. Bu çalışmalarımızı 31 Mart akşamına kadar çeşitli zengin ve üretken etkinliklerimizle sürdüreceğiz. Amacımız ; bugüne kadar sürdürülen, tepeden emirlerle olan yönetim anlayışını tabana yayarak, Halkımızın “Söz ,Yetki ve Karar”sahibi olduğu , Halk Meclisiyle alınacak kararlarla “BİRLİKTE YÖNETMEK “ olacaktır.

Bana bu onuru “TEK ADAY” olarak seçmekle bahşeden “Mahalle Meclisine “ teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Komisyonca seçilmiş “Tek Aday”olmanın avantajıyla yol alırken, bir Eğitimci Pedegok olarak Uğur Mumcu Halkının güvenine layık olmak boynumuzun borcudur. Mahallemizdeki yaşamımızda ;Komşuluk ilişkilerimizin Güvene, Sevgiye, Hoşgörüye dayalı ,kapılarımızın birbirine açıldığı, anahtarlarımızın birbirine bırakıldığı, Çocuklarımızın birbirimize emanet edildiği , özlediğimiz birbirimizden esirgediğimiz selamlaşmaların, günaydınların, iyi akşamların ,komşumuzun getireceği bir tas sıcak çorbanın, kırk yıl unutulmayacak bir acı kahvenin yeniden ikram edildiği, edileceği ortamlar hazırlamak ,yaşamak, yaşatmak görevimizdir, görevimiz olmalıdır diye düşünüyorum .Bunları başarmak için aday oldum .Bana bu onuru “TEK ADAY” olarak seçmekle bahşeden “Mahalle Meclisine “ teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

Uğur Mumcu Mahalle Komisyonunca

“TEK MUHTAR ADAYI SEÇİLEN”

Hüseyin KARATAŞ

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş