Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaGÜNCELUğur Mumcu Mahallesi’ne çaça konteynerleri

Uğur Mumcu Mahallesi’ne çaça konteynerleri

Uğur Mumcu Mahallesi’ne çaça konteynerleri

Kartal Belediyesi, Uğur Mumcu Mahallesi’nde 2,5 ve 3,75 bin litrelik çaça konteynerleri yerleştirmeye başladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, 478 küçük çöp konteynerinin yer aldığı Uğur Mumcu Mahallesi’ni pilot bölge olarak seçti. Mevcutta bulunan çöp konteynerlerin yerine 35 adet yeni nesil çöp konteyneri Uğur Mumcu Mahallesi’nde belirlenen noktalara konumlandırıldı. Hâlihazırdaki çaça konteynerleri ile beraber mahalledeki sayısı 42’ye ulaşan konteynerlerin sayısının kısa zamanda 122’ye çıkartılması hedefleniyor.

“Çalışmamızı Kartal’ın Bütün Mahallelerine Taşıyacağız”

Konuya ilişkin açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Muhtarlar Toplantısı’nda komşularımızdan gelen talepler doğrultusunda harekete geçtik. Uğur Mumcu Mahallemizi, evsel ve geri dönüştürülebilir atıkların düzenli depolanması ve toplanması için pilot bölge seçerek planlamamızı yaptık.

42.000 nüfusa sahip mahallemizde ‘Sıfır Atık’ uygulamaları kapsamında modern bir sistemle evsel atıkların toplanması, geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında ayrı biriktirilmesi ve atık getirme noktalarının oluşturulması amacı ile başlattığımız çalışmamızı Kartal’ın bütün mahallelerine taşıyacağız. “ ifadelerine yer verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar