Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaGÜNCEL Uğur Mumcu Mahallesi’nin yeni imar plan notları mecliste kabul edildi

 Uğur Mumcu Mahallesi’nin yeni imar plan notları mecliste kabul edildi

Uğur Mumcu Mahallesi’nin yeni imar plan notları mecliste kabul edildi

Kartal Belediyesi Meclisi, Ekim ayı 3’üncü oturumunda, Uğur Mumcu Mahallesi’nin yeni imar plan notları meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Uğur Mumcu Mahallesi, 1984 yılında dönemin İmar ve İskân Bakanlığı tarafından 775 sayılı Gecekondu Kanunu doğrultusunda yapılan imar planının getirdiği sabit ünite sayısı ve kat nedeniyle bölgenin dönüşümü gerçekleşemiyordu. Bölgedeki dönüşümü sağlamak amacıyla imar plan notu değişikliğine gidildi.

Başkan Gökhan Yüksel: Hiçbir Komşumuzu Mağdur Etmeyiz

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Uğur Mumcu Mahallesi’nin imar plan notları değişikliğinin hayırlı olmasını dileyerek; “Kartal’da göreve gelmeden önce söz verdiğimiz çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kartal Belediyesi olarak, İstanbul’daki deprem riskini çok önemsiyoruz demiştik. Bunu yaparken, kentin daha yaşanabilir ve daha refah olması da bizler için çok önemliydi. İmar plan notlarının değişimiyle inanıyoruz ki, bu bölgede riskli yapıların dönüşüm süreci hızlanacak. Hiçbir komşumuz bu süreç içinde mağdur olmayacak. Belediye Meclisi’mizden planların oy birliğiyle geçmesi de bizler için çok önemli. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı