Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaGENELUMDER, "Demokrasi ve Birlik" Dedi

UMDER, “Demokrasi ve Birlik” Dedi

Uğurmumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği (UMDER) Olağan Genel Kurulu’nu Hasan İldan’ın başkanlığındaki mavi listeyle seçime giren Demokrasi ve Birlik Gurubu kazandı.

 
Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula Hasan İldan’ın başkanlığında mavi liste ve Zafer Gökhan’ın başkanlığında oluşan beyaz liste ile girildi.
Uğurmumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu yarışını İldan’ın başkanlığındaki mavi liste kazandı.
Uğurmumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu sayım sonuçları Hasan İldan’ın listesi 126 geçerli oydan, 76 oy ve Zafer Gökhan’ın başkanlığında oluşan liste ise 50 oy aldı.

Demokrasi ve Birlik Gurubu Çalışma Planı

Uğurmumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Hasan İldan başkanlığındaki liste demokrasi ve birlik gurubu olarak “Uğurmumcu Mahallesi için  birlik  mücadele   ve başarı ile hep beraber  özgür yarınlara” diyerek seçim sürecinde bir çalışma planı sundu.

“Çalışma faaliyetimizdeki ana çıkış noktamız, ülkemiz , ilimiz, ilçemiz ve mahallemiz nezdinde , tek adam yönetim anlayışının etkisiz hale getirilmesi ve bir sivil toplum kuruluşu (STK) olarak derneğimizin , demokrasi ve birlik anlayışının tabana yayılarak, mahallemiz Sosyo-kültürel yaşamına katkı sunmak vazgeçilmez amacımızdır.
Hem mahallemiz , hemde derneğimizde adını onurla taşıdığımız , çeyrek asır önce , 24 OCAK 1993 tarihinde karanlık kontrgerilla çeteleri tarafından arabasına bomba konularak katledilen sevgili UĞUR MUMCU, tarikat, cemaat ve şeriat üçgenine sıkıştırılarak yönetilecek Türkiye’ye ye karşı olduğundan, aramızadan hainlerce alındı.
Onun araştırmaları sonucunda bulduğu, izlerini takip ettiği, karanlık güçler, vatanımız üzerinde tezgahlalnan oyunların ortaya çıkmasını engellemek istediler. Türkiye’nin nasıl tarikatlara teslim edileceğini, camaatler tarafından nasıl yönetileceğini, laik cumhuriyetin nasıl yıkılacağını planlayan güçleri o dönmedeki öngörüsü ile bize anlatı.
Bu güçler ile beraber yol yürüyenler, onlara ne istedilerse verenler , 15 temmuz da FETÖ terör örgütünün darbe girişimi ile kandırıldıklarını itiraf etmek zorunda kaldılar. Ancak ne yazıkkı halen cemaat baskısından, arap selefi din devleti kurma inancından vazgeçmediklerinden dolayı sevgili Uğur Mumcu’ yu halen anlayamamışlardır.
Bilgi sahibi olunmadan, fikir sahibi olunmaz diyen Uğur Mumcu’yu anlamak , devletimizin üzerine çökmeye çalışan bu zihniyetin fikirlerine karşı çıkmak, bizlerin boynunun borcudur.
Bizler Uğur Mumcu’ya olan bu borcumuzu ancak, eğitimin imam hatipleştirme projesine , kanal istanbul projesine , yap işlet devret müteahhitlerine ,cemaatler ve vakıflara aktarılan kaynaklara , tank palet fabrikasının   katarlılara kiraya verilmesi gibi en değerli varlıklarımızın özelleştirilmesine karşı çıkarak ödeyebiliriz.
Bu topraklarda Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen, Laik ve demokratik tam bağımsız Türkiye anlayışını benimsemiş, Cumhuriyet sevdalıları var olduğu sürece, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar.
Bu düşüncelerle özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyor ve yeni dönem çalışma planımızı onun yolunda, adına ,onurlu yaşamına yakışır bir çalışma tarzı ile derneğimizi dahada iyi işler yapmaya dönüştürmeyi planlıyoruz.
 

 KOMİSYONLARIMIZ

KÜLTÜR KOMİSYONU

UĞUR MUMCU adının değerinin mahallemizde kalıcı olarak unutturulamamsı için,                         geleneksel 24 ocak anma organizasyonlarının yapılması
İşlevsel bir kütüphane kurularak okuma grupları kurulması
Müzik,satranç,halkoyunları vbg grupların kurulması ile mahalle sakinleri ve  gençlerimizin derneği sahiplenecek ortamlar yaratılması

SPOR KOMİSYONU

Mahalle sakinlerimizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı ortak spor etinliklerinde buluşturmak , doğa yürüyüşleri ve spor kulüpleri ile ortak organizasyonlar yapmak

DOĞA VE ÇEVRE KOMİSYONU

Mahalle sakinlermizin yaşamında çok önemli yeri olan Aydos ormanı ve mahalle parklarımızın güzelleştirlmesi ve işlevselliklerini korumak için belediyemiz ile                                            ortak çalışmalar yapmak.

İLETİŞİM KOMİSYONU

Sakinlermizin mahalledeki hertürlü alt yapı , üst yapı, kültürel faaliyetler, belediye çalışmaları, mahallemiz oturanları taleplerini , sosyal falliyetlerini vbg organizasyonların dernek çatısı altında derlenmesi, toprlanması, komisyonda değerlendirilerek ,gerek sosyal medya platformlarında, gerek mesaj sistemi ile düzenli iletişimin sağlanması amaçlanmaktadır.

MAHALLE SAKİNLERİMİZLE BİRLİK VE DAYANIŞMA  ÇALIŞMA PLANLARIMIZ

*Belediyemizce derneğimize tahsis edilen alanımıza, faaliyetlerimizin rahatça yapılabileceği düzenlemeler yapmak, alanlar yaratmak
*Mahalle sakinleri arasında soyal dayanışma ağı oluşturup,ihtiyaç sahibi ailelerimizi tesbit ederek, zor günlerinde yanlarında olduğumuzu hissetirmek
*Mahallemizde bulunan devlet, belediye,özel kurumlar ile iletişimi arttırmak, mahallemiz insanların taleplerini düzenli ve koordineli olarak iletmek
*Marketler,esnaflar ile mahalle halkımızın yararına dönük dayanışma , indirim kampanyaları organize etmek ve duyurmak
*Maddi imkanları nedeni ile eğitim almada zorlanan çocuklarımıza ve gençlerimize , burs sağlayacak , çalışmalar yapmak
*Sokak hayvanları ve Aydos ormanı yaban hayatını koruma amaçlı, gerek belediye,gerek sivil toplum kuruluşları ile dayanışmayı arttırmak.
*Tiyatro,halkoyunları,satranç ve okuma kulupleri çalışmalarını maximum düzeye çıkararark, sakinlerimizin sosyal kültürel ihtiyaçlarını karşılamak
*Sakinlerimizin yeteneklerini geliştirebilecek, resim sergileri, fotoğrafçılık klupleri vbg faliyetlere öncülük etmek

BİRLİKTE ÜRETECEK, BİRLİKTE GELİŞTİRECEK HER TÜRLÜ FAALİYETİ MAHALLEMİZ SAKİNLERİ İLE PLANLAMAK

Bu sonuçlara göre Uğurmumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği kurulları şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil:
Hasan İldan
Emine Oktay
Hülya Demircan
Elif Eskiköy
Rıza Yeşilbaş
Mustafa Baran
Turgay Göztepe
Yönetim Kurulu Yedek:
Hüseyin Polat
Semra Karaman
Kadir İşcan
Hüseyin Aslan
Abdurahman Karababa
İlyas Değirmenci
Cafer Duman
Denetim Kurulu Asil:
Cemalettin Bektaş
Ali Şimşek
Mustafa Tuncay Doğar
Denetim Kurulu Yedek:
Nuray Demir
Hikmet Akıncı
Varidet Dayanç
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı