UMDER, ‘Her Renk Zenginliğimizdir’ Sergisi

Uğur Mumcu Derneği (UMDER) tarafından organize edilen ve Ressam, Şair Kamber Değirmenci’nin öğreticiliği ile üç yıl süren çalışmaların ürünü olan ‘Her Renk Zenginliğimizdir’ sergisi açıldı. Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi fuaye alanında açılan sergide 23 sanatçının 92 eseri sanat severlerle buluştu.

UMDER bünyesinde ev kadınlarından üniversite mezunlarına kadar geniş bir resim kursiyerleri yelpazesine sahip atölye, bu yıl sergide kübik resimlere ağırlık verdi. Sergiye çıkan eserler sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı.

UMDER Başkanı Hasan İldan’dan Teşekkür

UMDER Başkanı Hasan İldan, Kartal Belediyesi’ne sergiye verdikleri destek için teşekkür etti. İldan, belediye tarafından kendilerine çiçek takdim edilmesinin kendilerini onurlandırdığını belirtti. Sergi, bir hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak. UMDER, dünyanın ve ülkemizin ünlü ressamlarının hayatlarını ve resim akımlarını ders programı şeklinde işleyerek resim kültürünü yaymaya devam ediyor. Bu etkinlik, toplumun tüm kesimlerinden insanları sanat etrafında birleştiriyor ve hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese açık bir sanat ortamı sunuyor.”


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir