Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGÜNCELYanardağ, Söyleşi ve İmza Gününde Kartallılarla Buluştu

Yanardağ, Söyleşi ve İmza Gününde Kartallılarla Buluştu

Gazeteci ve yazar Merdan Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor? Riskler ve Olasılıklar” başlıklı söyleşisi için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde okuyucularıyla buluştu ve kitaplarını imzaladı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleşen söyleşi ve imza etkinliğinde konuşan Yanardağ, Türkiye’nin Cumhuriyet ve demokrasi tarihinden bahsederek: “Türkiye’nin nereye gittiğini her açıdan konuşuyoruz, tartışıyoruz. Türkiye son 70 yıldır, en önemli seçimlerinden birini geride bıraktı. Umarım bu seçimin sonucu ülkemiz ve gelecek nesillerimiz için hayırlı olur, ülkemizde demokrasi bayrağı ilelebet dalgalanır.” şeklinde konuştu.

Yanardağ, Türkiye’nin kaçınılmaz bir hesaplaşmaya gittiğini, bu hesaplaşmanın geçtiğimiz yüzyılda sona ermeyen bir hesaplaşma olduğunu düşündüğünü kaydetti. Cumhuriyet devrimlerinin tamamlanamadığını, bir çeşit ihanete uğradığını vurguladı.

Ata’mızın emanetine sımsıkı sarılacağız

Konuşmasının devamında Cumhuriyetin ilk 10 yılında, Türkiye’nin dünya ekonomisinde ilk 10’da olduğunu belirten Yanardağ, ilk 15 yılında ise Türkiye’nin dünyanın en büyük 5. ekonomisi olduğunu ifade etti.

Etkinliğe katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Ülkemizin demokrasiye geçişinin sancılı dönemlerini konuştuk; ancak önümüzde demokrasiyi korumak ve onu ülkemizin her daim değişmez yapı taşı yapmak gibi zorlu bir görev var. Bu zorlu ve aynı zamanda zorunlu olan görevi, gencinden yaşlısına her ferdimizin göğsünü gerekerek yerine getireceğinden şüphem yok.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği laik Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza etmek, öncelikli hedefimizdir. Bu doğrultuda her daim çalışmak, okumak ve üretmek mecburiyetindeyiz.” diyerek söyleşiye katılan gazeteci ve yazar Merdan Yanardağ’a teşekkür etti.

Merdan Yanardağ’dan genç okurlarına övgü

Merdan Yanardağ da Kartallı okurları ve takipçileri ile kendisini buluşturan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e ve Kartal Belediyesi ailesine teşekkür etti. Söyleşisinin devamında Kartallı okurlarının sorularını cevaplayan Yanardağ, özellikle etkinliğe katılan genç kuşak okurlarının sorduğu sorulardan etkilendiğini, genç kuşağın kitaplarını başka bir gözle okuduğunu ve olaylara farklı anlamlar getirerek kendisine çok şaşırtıcı sorular sorduğunu dile getirdi ve ardından okurlarının kitaplarını imzaladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin de söyleşi ve imza gününde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e eşlik etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı