Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAYenilik Partisi İstanbul/Kartal 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Yenilik Partisi İstanbul/Kartal 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Yenilik Partisi İstanbul/Kartal 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Yenilik Partisi İstanbul/Kartal 1. Olağan Kongresini 05. 01. 21 tarihinde Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde Genel Başkan Öztürk Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Yenilik Partisi İstanbul’un ilk kongresinde Kartal İlçe Başkanlığına delegelerin oylarıyla Dilber Tanrıverdi seçildi.
Yeni bir parti olan Yenilik Partisi ilçe kongresine Genel Bakan Öztürk Yılmaz’ın yanı sıra genel başkan yardımcılarının  katılımıyla gerçekleşti.

Kartal ilçe Başkanı Dilber Tanrıverdi kongre konuşmasında “ 480 bine yaklaşan nüfusuyla Kartalımızda çalınmayacak kapı derdini dinlemediğimiz, halini sormadığımız tek bir Kartallı kalmayacaktır. Kartallı bir anne, Kartallı bir kız kardeş, Kartallı bir abla, bir evlat ve bir komşu olarak hepinizin huzurunda buna söz veriyorum” diyerek seslendi.
Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanı Ayşe Demir Ünlü hepimiz “Birlikte yöneteceğiz. Kartal’da başlatıyoruz 39 ilçede kongrelerimizi yapacağız. 39 ilçede takım liderleriyle birlikte yöneteceğiz” dedi.
İl Başkanı Ayşe Demir Ünlü “Dünya kenti metropol İstanbul’da burada bulunarak kongremizi gerçekleştiriyor olmaktan burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kartal İlçe Başkanlığının kuruluş kongresini en başından itibaren özverili çalışan değerli Dilber Tanrıvrdi’ye ve ailesine tüm teşkilat arkadaşlarıma tüm genel başkan yardımcılarıma ve genel başkanıma çok teşekkür ediyorum” diyerek tamamladı konuşmasını.

Genel Başkan Öztürk Yılmaz Kartal ilçe kongrede partililere seslendi.

Genel Başkan Öztürk Yılmaz Yenilik Partisi’nin kuruluş esasını; “Partimiz, bir tercihten değil, halkımızın ortak beklentisi ve ihtiyacından dolayı kurulmuştur. Bu bakımdan, sıradan bir görev ve misyon üstlenmeyecektir. Mevcut olağanüstü şartların gerektirdiği köklü ve dönüştürücü bir misyonu yerine getirecektir. Bu anlayıştan hareketle, programımızda yer verilen öneriler klasik bir seçimde oy devşirmenin ötesinde hedefler gözeterek, halkımızı güncel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanmıştır” diyerek açıkladı.
“Türkiye’de yep yeni bir yönetim modeli çıkaracağız” diyen Öztürk Yılmaz tavizlerinin olmayacağı temel konuları ise;  Enerji bağımlılığını ortadan kaldırmak, milli ilaç endüstrisi oluşturmak, milli tohum endüstrisi geliştirmek, liman ve madenlerin özelleştirilmesine son vererek millileştirmek, tarım alanlarının yabancılara satılmasının durdurmak, eğitimin üretimle birlikte ele almak olarak sıraladı.
Yılmaz, niye parti olarak ortaya çıktıklarını ise  “Kurtuluş Savaşından daha ağır şartlardayız. Artık sözün bittiği noktadayız. Açlığın başladığı noktadayız. Kıtlığın başladığı noktadayız. Bu AKP sistemi Türkiye’yi bitirmiştir. Buna karşı bir muhalefet olmadığı için biz çıktık” diyerek açıkladı.
Genel Başkan Öztürk Yılmaz “Bu oluşumun önü açıktır. Türkiye kazanacak hep birlikte mutlu olacağız” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Yapılan seçimlerde Kartal İlçe Örgütü şu şekilde oluştu:
 
 

 YENİLİK PARTİSİ İSTANBUL İLİ,KARTAL İLÇE TEŞKİLATI 1.OLAĞAN KONGRESİ İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU(ASİL VE YEDEK).DİSİPLİN KURULU ,ÜST KURUL DELEGE LİSTESİ
BAŞKAN ADAYI
Sn. Dilber TANRIVERDİ
ASİL YÖNETİM KURULU ADAYLARI YEDEK YÖNETİM KURULU ADAYLARI DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYE ADAYLARI
Sn.Sema KILIÇ Sn.Hasan ÇAKAL Sn.Serpil KOCATÜRK
Sn.Ertuğrul KOCATÜRK Sn.Muharrem ÇAKAL Sn.Ali KAYA
Sn.Hüseyin Ercan BULUT Sn.Recep YILDIZ Sn.Muharrem TANRIVERDİ
Sn.Ali ATILGAN Sn.Burcu GÜNEY Sn.Süleyman IŞIK
Sn.Şahin IŞIK Sn.Tuğçe BEKTAŞ
Sn.Duygu TÜRKYILMAZ DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ ADAYLARI
Sn.Vural ÇAKAL Sn.Hülya PEHLİVAN
Sn.Hüseyin ÖZER Sn.Salih ÇAKIR
Sn.Ceren IŞIK ÜYE ÜST KURUL DELEGE LİSTESİ ADAYLARI
Sn.Burcu KILIÇ Dilber TANRIVERDİ
Gülseren IŞIK
Sn.Rıfat IŞIK
Sn.Ali KAYA
Sn.Hülya PEHLİVAN
Sn.Burcu ÖZDEMİR
Sn.Melahat OĞRAŞ
Sn.Kader KAMACI
Sn.Muhammet Mikail BALLIKAYA

 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı