Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaKADIN‘YERELDE EŞİTLİK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ’ PANELİ

‘YERELDE EŞİTLİK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ’ PANELİ

KARTAL BELEDİYESİ, ‘YERELDE EŞİTLİK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ’ PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Kartal Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda düzenlenecek olan ‘Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz’ paneli, yerel yönetimlerde kadınların temsil gücünü artırmayı hedefleyen önemli bir platform sunacak.

21 Kasım Salı günü, Soğanlık Kültür Merkezi’nde saat 13.30’da başlayacak olan panel, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Araştırmacı-Yazar Elfin Tataroğlu, Yerel Yönetim Uzmanı Bahar Özden’in katılacağı  panelde kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel düzeydeki çözümler ele alacak ve aynı zamanda kadınların yerel yönetimlerde katılımını artırarak toplumun her kesimine eşit fırsatlar sunma çabasını vurgulanacak.

Panel, yerelde eşitlik anlayışını güçlendirmeyi amaçlayan bir platform oluşturarak, katılımcıları bilgilendirmeyi ve toplumsal değişim için birlikte hareket etmeyi teşvik edecek. Kartal Belediyesi, bu etkinlikle birlikte toplumun farklı kesimlerinden gelen düşünce liderleri, yerel yöneticiler ve aktivistleri bir araya getirerek ortak çözüm yollarını tartışma fırsatı sunacak.

Başkan Gökhan Yüksel: “Kartal’ı daha adil, daha eşit ve daha güçlü bir toplum haline getirmek istiyoruz”
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal’ı daha adil, eşit ve güçlü bir toplum haline getirmek için, kadınlarımızın sesine kulak vermeye ve onların yönetimde daha fazla söz sahibi olmalarına destek olmaya ihtiyacımız var” diyerek, tüm Kartallılara şu çağrıda bulundu;

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz “Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz” paneline, hep birlikte önemli bir adım atmak ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak için tüm komşularımızı aramızda görmek istiyoruz. Toplumumuzun temel yapı taşlarından biri olan kadınlarımızın yerel yönetimlerde daha etkin bir şekilde temsil edilmesi, eşit haklara sahip olmaları ve şiddetle mücadelede güçlenmeleri için bir araya gelme zamanı. Bu amaçla düzenleyeceğimiz panel, Soğanlık Kültür Merkezi’nde 21 Kasım Salı günü saat 13.30’da başlayacak. Sizleri, panelimizde bizimle birlikte olmaya, düşüncelerinizi paylaşmaya ve birlikte çözümler üretmeye davet ediyorum. Kartal’ı daha adil, eşit ve güçlü bir toplum haline getirmek için, kadınlarımızın sesine kulak vermeye ve onların yönetimde daha fazla söz sahibi olmalarına destek olmaya ihtiyacımız var. Bu panel, bu amaç doğrultusunda atılacak adımları tartışmak ve birlikte hareket etmek için önemli bir platform sunacak. Hep birlikte, “Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz” diyerek, toplumsal dönüşümde birlikte hareket ederek güçlenmeye davet ediyorum. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Panelin, program akışı ve diğer bilgileri ise şöyle;

13.30 Kayıt
13.40 Kokteyl – Trio Müzik Dinletisi – Sergi
14.15 Video gösterimi
14.20 Açılış Konuşması, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel
14.30 Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz Paneli
Moderatör: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan

Konuşmacılar:
14.40 Eşitlik Yerelde Başlar ,Canan Güllü Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı
15.00 Kadın Odaklı Yerel Yönetimler, Elfin Tataroğlu Araştırmacı Yazar
15.20 Yerelde Eşitlik İçin Katılımcı Eylem Planlama ve Uygulama,  Bahar Özden Yerel Yönetim Uzmanı
15.40 Kapanış

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş