Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaGÜNCELYüksel, "Gençler Siyasete Girmede Israrlı Olmalı"

Yüksel, “Gençler Siyasete Girmede Israrlı Olmalı”

Yüksel, “Gençler Siyasete Girmede Israrlı Olmalı”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  sosyal medya fenomeni yazar Özkan Sağın’ın ile Kartal Kitap Fuarı KE Sahnesinde karşılıklı sorularla söyleşti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, günün sürpriz söyleşisi ile yazar ve aynı zamanda sosyal medya fenomeni Özkan Sağın ile söyleşti. Özkan Sağın’ın sorularını yanıtladı. Gökhan Yüksel, Özkan Sağın’ın gençlerin siyasete atılmasını isterimsiniz sorusuna sürecin zorluklarını anlatarak cevap verdi. Yüksel; Gençlerin öncelikle ekonomik özgürlüklerini kazanmaları gerekiyor. Dolayısıyla gençlerin belli kademeler gelmelerini kolay olmadığını söyledi. Ancak zorluklara rağmen gençlerin siyasete girmede ısrarlı olması gerektiğini söyledi.

Kartallı gençlerin ilgisinin yoğun olduğu etkinlikte, Yazar Sağın ve Başkan Gökhan Yüksel arasında sıcak bir sohbet gerçekleşti. Gökhan Yüksel, Özkan Sağın’ın Z kuşağına dair projelerini ve sosyal medyaya olan ilgisini sorması üzerine şunları söyledi; “Belediye Başkanlığı tahmin edeceğin üzere yoğun bir iş. Hatta insanı yaşlandırıyor diyebilirim. Fakat ben genç olduğumu hiçbir zaman unutmuyorum. Bir genç olarak, gençlerin sorunlarını en iyi bilen ve bunlara çözüm arayan isimlerden biriyim. Spordan sanata, Kartal’da tüm çalışmalarımızda; gençleri, kadınları ve çocukları ön planda tutuyoruz. Yine genç olarak da, sosyal medyayı yakından takip etmeye çalışıyorum.”

Gökhan Yüksel, “Belediye Başkanlığınız boyunca, sizi en mutlu eden çalışmanız nedir?” sorusuna ise şunları söyledi: “Özellikle biz gençler için en önemli sorunlardan biri kentin betona gömülmüş olması. Benim kuşağım bu sorunu en iyi bilen ve dezavantajları yaşayan kuşak. Bu yüzden, Kartal’ın yeşil alanlarını korumak için ciddi bir mücadele verdim. Bu beni fazlasıyla mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar