Cumartesi, Mayıs 27, 2023
Ana SayfaKADINYüksel, "Güçlü Kadınlar, Güçlü Kartal"

Yüksel, “Güçlü Kadınlar, Güçlü Kartal”

Kartal Belediyesi ‘Ürün Geliştirme’ adını taşıyan programda el emeği üretimi yapan veya yapmak isteyen Kartallı kadınlara eğitim veriyor.

Kartal Belediyesi, kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek için girişimci kadınlara ‘Ürün Geliştirme’ eğitimleri düzenliyor.

Bu eğitimlerle kadınlar el emeği ürünleri satışı yaptıkları ‘Satış Kulübeleri’de hem ürünlerinin tasarım hem de kalitesini arttıracaklar.

‘Ürün Geliştirme’ adını taşıyan programda el emeği üretimi yapan veya yapmak isteyen Kartallı kadınlar, ürünlerinin tasarım ve kalitesini kolaylaştırmanın yolları ile girişimcilikte fark yaratmak gibi konular hakkında uzmanlardan alıyorlar eğitimlerini.

“Güçlü Kadınlar, Güçlü Kartal”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlü olmadığı bir kentin gelişemeyeceğini ifade ederek; “Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’müz kurulduğu günden bu yana, Kartallı kadınlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Çünkü biz iyi biliyoruz ki, kadınları güçlü olamayan bir kentin büyümesi ve gelişmesi söz konusu dahi olamaz. Bu yüzden yola çıkarken, ‘Güçlü Kadınlar, Güçlü Kartal’ solgunuyla yola çıktık. Bu yolda da yürümeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı