Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELYusuf Özcan, Uğur Mumcu Anma Söyleşisini gözyaşları içinde dinledi

Yusuf Özcan, Uğur Mumcu Anma Söyleşisini gözyaşları içinde dinledi

Yusuf Özcan, Uğur Mumcu Anma Söyleşisini gözyaşları içinde dinledi

Kartal/Yüksel Fırat

Uğur Mumcu Anma Söyleşisini,  dinleyiciler arasında en önde yeralan görme engelli Yusuf Özcan gözyaşları içinde dinledi.

Özcan, “Uğur Mumcu kime ne yapmıştı? Kime ne zararı vardı? Halkın önderi, halkın aydın gazetecisi” olduğunu belirtti ve Uğur Mumcu Koşusunun Kartal’a alınmasına da üzüldüğünü söyledi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e ricasını ulaştırmamızı istedi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Uğur Mumcu Anma Söyleşisi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Gazeteci, yazar Timur Soykan, Murat Ağırel ve Mustafa Hoş’un katılımıyla yapıldı.

Gözyaşları arasında gazetemize duygularını anlatan Yusuf Özcan, “Çok üzgünüm bu acılar artık son bulsun. Kardeş kardeşi katletmesin. Hainlikler sona ersin. Yazık değil mi? Uğur Mumcu kime ne yapmıştı? Kime ne zararı vardı? Halkın önderi, halkın aydın gazetecisiydi. Bir can almak bu kadar kolay mı? Karıncayı incitmek günah iken, bu yapılan dine, imana, kitaba sığar mı? Çok üzgünüm halen unutamadım.” dedi.

‘Uğur Mumcu Koşusunun yine Uğur Mumcu Mahallesinde yapılmalı’

Kartal Belediyesi etkinlik proğramı açıklamasında, her yıl  Uğur Mumcu Mahallesinde yapılan Uğur Mumcu Koşusunun bu yıl Kartal sahil meydanda yapılacağı açıklandığında salonda protesto sesleri yükseldi. Yusuf Özcan bu itirazların da sözcüsü oldu.

Yusuf Özcan, “Ayrıca bir şey belirtmek istiyorum” diyerek Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e seslendi.

Özcan, “Uğur Mumcu Mahallesindeki koşunun iptal edilmesine de çok üzüldüm. Bunu belirtmek isterim. Sayın başkanımızdan ricam; Uğur Mumucu’nun adını en azından bugünlerde anabilmek, O’nun için ter dökmek için koşu, yine burada yapılmalı. Ben görme engelli olmama rağmen her yıl katılıyorum. Uğur Mumcu Koşusunun yine Uğur Mumcu Mahallesinde yapılmasını sayın başkan arz ederim.” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı