Pazar, Ekim 1, 2023
Ana SayfaKARTALZeynep Yılmaz ve Kartallı Sanatçılar, Sanat Sokağında Söyledi

Zeynep Yılmaz ve Kartallı Sanatçılar, Sanat Sokağında Söyledi

Genç sanatçı Zeynep Yılmaz’ın dinleyiciler buluşmasını sağlayan Sanat Sokağı etkinliğinde Kartallı sanatçılar ve dinleyiciler sanatçıyı yalnız bırakmadı.

Kartal/ Yüksel Fırat

Kartal Belediyesi Katkıları ile; Sivaslı Sanatçılar Kültür Derneği Başkanı Ünal Taşlık ile Mutfak Kültürleri Araştırma Derneği Başkanı Kaya Şerbet’in organizasyonu ile Kartal Sanat Sokağı’nda 7 saatlik programla, şarkıcılar, şairler, ozanlar sahne alarak etkinliğe destek sundular.

Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Eğitim Derneği (ÇEKSED) Sebahat Gezgincan ve diğer sanatçılar, Hasat Sanat Atölyesi, Karlıktepe Muhtarı Barış Korkmaz etkinliğe katılarak dayanışma duygularını ifade ettiler.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

TRT istanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi’de konservatuar öğrencisi, sanatçı Zeynep Yılmaz, verdiği konserde seçtiği türküler ve performansıyla büyük beğeni aldı.

“Sefa Sürerim” adlı şarkısı ile gündemde olan Türk Müziği Sanatçısı Ergül Ulu bir yandan sözü ve müziğe kendisine ait olan “İstanbul” adlı eseri için klip çalışmalarını sürdürürken, Zeynep Yılmaz’ yalnız bırakmayarak birlikte sahne aldı.

Moda tasarımcısı şair ressam Funda Sarper ise ilk olarak şiirini Zeynep Yılmaz’ın sahnesinde kendisi seslendirdi.

Şair Zaralı Halis Doğanay, Şair Emre Sezgin açtıkları stantta kitaplarını imzalarken, Zaralı Halis Doğanay etkinliğe seslendirdiği şiiri ile de katıldı.

Cem Sağ’ın bağlaması eşliğinde bir çok sanatçı sahne alırken etkinlik sanatçılarını söylediği, sanatçıların ve soktaki vatandaşların dinlediği özel bir organizasyona dönüştü.

Sanatçı Melike Kudanlı, sanatçı Mehmet Aslan sanatçı Sevgi As, sanatçı Gülşen Kantos, sanatçı Şükrü Çıplakkılıç ve daha bir çok sanatçı etkimliğe katılarak sahne alarak destek sundular.

Zeynep Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada; “Dinleyicilere, Katkılarından dolayı, Kartal Belediyesi’ne, Mukadar ailesine, Sivaslı Sanatçılar Kültür Derneği Başkanı Ünal Taşlık, Mutfak Kültürleri Araştırma Derneği Başkanı Kaya Şerbet Mukadar ve tüm dostlara katkı ve destekleri için çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Sivaslı Sanatçılar Kültür Derneği Başkanı Ünal Taşlık ise yine gazetemize yaptığı açıklamada; ” Öğrencimiz Zeynep Yılmaz için yaptığımız etkinliğe katkı sunan Kartal Belediyesi’ne ve Başkanımız Gökhan Yüksel’e ve tüm sanatçı dostlarımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber fotoğrafları: https://www.facebook.com/yuksel.firat/posts/pfbid07nEjTLB6BUDYTdEerPu8WGwzAKZFutR4UTXiTGMaADwbuNg4dzV6zics8NSscqQJl

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı