Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaGÜNCELZübeyir Kurt: "Vatandaşlarımızın tercihine saygı duyacağız, ama bizi tercih etmelerini istiyoruz"

Zübeyir Kurt: “Vatandaşlarımızın tercihine saygı duyacağız, ama bizi tercih etmelerini istiyoruz”

MHP Kartal İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltı programında İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, Meclis Üyesi Adayları Nuri Köksal, Ersin Uzunkaya, Fatih Çıtak, Mehmet Ergin Gödekdağ ve Proje Sorumlusu Muharrem Delice gazetecilerle bir araya geldiler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, kendisinin ve diğer Kartal Belediye Meclis üyesi adaylarının Kartallı olduklarına vurgu yaparak, kendi çevremizden ve mahallelerimizden gelen talepler ve “Kartal’a borçlu olduğumuzu ve Kartal’a hizmet etmek istediğimizi hissetmemiz” nedeniyle aday olduklarını belirtti.

MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, Cumhur İttifakı’nın Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya ile birlikte Kartalı kazanacaklarını belirterek; “Bugün burada sizlerle birlikte, Cumhur İttifakı’nın Kartal Belediye Başkan Adayı Sayın Hüseyin Karakaya’yı desteklemek için bir araya geldik. Sahaya çıktığımızda arkamızdaki rüzgarı hissediyoruz. 31 Mart’ta Sayın Hüseyin Karakaya’nın Kartal’da Belediye Başkanı olacağına inanıyoruz.

Kurt  Kartal Belediyesi’nin süren çalışmalarını eleştirerek, “özellikle son 23 haftadır, yollara asfalt dökme ve kaldırımlara taş dizme gibi çalışmalar yapılıyor. Fakat bu çalışmaların seçim öncesi algı oluşturmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz. Madem bu hizmetler yapılacaktı, neden 5 sene boyunca yapılmadı?”

Kurt belediyecilik anlayışlarının “toplumcu belediyecilik” olarak tanımlayarak bunun ne olduğunu ise şöyle açıkladı:

Bizim belediyecilik anlayışımız toplumcu belediyeciliktir. Toplumcu belediyecilik nedir? Çarşıda gezerken vatandaşımızın yüzünün gülmesidir. Sadece altyapı hizmetlerini yapmak ve çöpleri toplamak yetmez. Bunlar zaten yapılması gereken görevlerdir.

Biz daha fazlasını yapacağız. İnsanların aileleriyle vakit geçirebileceği sosyal projeler üreteceğiz. Her mahalleye kreş ve spor merkezi yapacağız. Gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmanın tek yolu onları spora ve sanata yönlendirmektir. Sanat sergileri, spor salonları ve müzik kursları ile bunu başaracağız.”

Kurt sandık sonuçlarına saygı duyacaklarını söyleyerek, “Sandık demokratik bir tercihtir. Vatandaşlarımızın tercihine saygı duyacağız, ama bizi tercih etmelerini istiyoruz.” diyerek tamamladı konuşmasını.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı