Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaEMEK1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi Kartal Meydanı'nda yapılacak

1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi Kartal Meydanı’nda yapılacak

1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi Kartal Meydanı’nda yapılacak

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi’nin Kartal Meydanı’nda yapılacağını duyurdu.

Almanya’nın 1939 yılında Polonya’yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı’nı başlattığı tarih olan 1 Eylül’ü unutmamak için ilan edilen “Dünya Barış Günü” vesilesiyle bu yıl da birçok ilde mitingler ve etkinlikler düzenlenecek.

İSTANBUL’DA 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MİTİNGİ KARTAL’DA

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesinde düzenlediği toplantıyla Kartal Meydanı’nda kutlanacak 1 Eylül Dünya Barış Günü Mitingi’ne çağrı yaptı. Toplantıya KESK, DİSK, TTB, İTO ve çok sayıda kişi ve siyasi parti temsilcisi katıldı.

“SAVAŞ ÖLÜM, ACI YIKIM DEMEKTİR”

Ortak açıklamayı yapan İTO Başkanı Pınar Saip, 1 Eylül’ü olumsuzluklarla karşıladıklarını belirterek “İşçiler, emekçiler, emekten, barıştan ve demokrasiden yana olanlar savaşa karşı barışı savunuyor. Savaş, ölüm, acı, gözyaşı ve yıkım demektir. Savaş, cinayet demektir. Savaş, baskı, şiddet ve sömürünün katmerlenerek artması demektir. Savaş, emekçilerin ekmeğinin küçültürken zenginlerin kasalarının dolması, gelir adaletsizliğinin derinleşmesi demektir” dedi.

“KARANLIKTAN HEP BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ”

İstanbul’daki emek, meslek örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler olarak “Savaşa karşı barış kayyuma karşı halk iradesi” şiarıyla 1 Eylül’de Kartal Meydanı’nda buluşacaklarını belirten Saip son olarak şunları belirtti: “Yüreği emekten, barıştan, demokrasiden yana atan herkesi çok ses tek yürek olarak İstanbul’dan Diyarbakır’a, Mardin’e ve Van’a selamlarımızı, sevgilerimizi, dayanışma duygularımızı iletmek, yüreklerimizi yüreklerinin yanlarına koymak, seslerine ses katmak için mitingimize davet ediyoruz. Biliyoruz ki; hep birlikte olursak bu saldırıyı püskürtebiliriz. İnanıyoruz ki; bu karanlıktan hep birlikte çıkacağız. Tarih ve coğrafya şahidimizdir ki; bizim sesimiz yenilgi tanımaz.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş