Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGENELELİNİ UZATSAN ELEKTRİK TELLERİ

ELİNİ UZATSAN ELEKTRİK TELLERİ

Kartal Atalar Mahallesi Zülüf Sokak No: 3 Dursun Apartmanı bahçesinde servi ağacı değil elektrik direği boy vermiş.

Yüksel FIRAT

Yaklaşık 50 yıl önce yapılmış ve iskanı alınmış binanın arsasına kondurulmuş TEDAŞ elektrik direği. Kadir….“TEDAŞ ısrarla direği bahçe dışına çıkarmıyor” diyor

Apartmanın sahibi ve aynı zamanda apartman altındaki dükkanında Terzi Sabina adlı işletmesiyle terzilik yapan Kuddusi Dursun elektrik direğinin arsasının dışına çıkarılması için yaptığı tüm başvuruları ve çabaları sonuçsuz kaldı.

Kuddusi Dursun; “ Elektrik direğinin arsanın içinde olmasının yarattığı esas sorun elektrik kablolarının balkona çok yakın olmasıdır. Çocuklar ellerini uzatsa elektrik tellerine değecekler. Kaygımızın en önemli yanı budur. Bu bizim can güvenliğimiz sorunudur. Bu denli ciddi bir soruna böyle duyarsız kalınmasına anlam veremiyorum.”

Dursun, bu can güvenliği sorunundan ayrı bir başka noktaya daha dikkat çekmektedir. “ Başta kargalar olmak üzere tüm kuşlar buradaki teller üzerinde pineklemektedir. Kuş bokuna basmadan dükkana girip çıkamıyoruz. Ben Almanya’da yaşıyorum ve bu pislikten utanıyorum; 2-3 günde bir burayı yıkayarak temiz tutmaya çalışıyoruz. Şu tellerin çirkin görüntüsüne bakın. Modern çağda bu ilkel görünüm yakışıyor mu bize?”

Mağdur olan Kuddusi Dursun; ” Mahallede tüm direkler yar altında ama bizim burada hatlar yukarıdan gidiyor. 2 yıldır belki 10 kez TEDAŞ’a dilekçe ile başvuruda bulundum. Hem bu direğin bahçemde çıkarılmasını istedim hem de burada Zülüf Sokak ve Muslu Sokaktaki hatların da yer altına alınmasını istedim. Ama hiçbir adım atılmadı. Bizim, can güvenliğimiz hiçe sayılarak; Bizi, kuş bokun içinde yaşatmaya çalışıyorlar. Artık bu sorunun çözülmesini istiyorum”

Kuddusi Dursun adlı vatandaşın bu mağduriyetini ve hatların yer altına alınmamasını Atalar Mahallesi Muhtarı Erhan Gülmüş’e sorduk.

Atalar Mahallesinin 4-5 sokağında elektrik hatlarının yeraltına alınmamış olması Muhtar Erhan Gülmüş’ünde gündeminde.

Erhan Gülmüş konuya ilişkin; “Vatandaşın şikayeti ve talebi haklı. Yukarıda olan hatlar özellikle Camii çevresinde ve insanların çok yoğun olduğu bu bölgede bu hatlar ciddi tehlike yaratıyor. Ama aynı zaman da çirkin bir görüntü oluşturuyor. Bizim Mahallede 4-5 sokakta elektrik hatları halen yukarıda. 5 yıldır bu sorunla uğraşıyoruz. TEDAŞ’a başvurularımız yaptık milletvekilleri ile görüştük ama bir türlü başaramadık. Her seferinde planlamaya aldıklarını söylüyorlar. Ama bütçe ayrılmadığı için yapılamıyor. Artık bütçe ayrılmalı ve mağduriyet giderilmelidir” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş