Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCEL23 Nisan’da Kartallı Çocuklara 5 Farklı Tiyatro Seçeneği

23 Nisan’da Kartallı Çocuklara 5 Farklı Tiyatro Seçeneği

Kartal Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında mahallelerde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek ve 5 farklı çocuk tiyatro oyunu, bayramda çocuklar için perde açacak.

23 Nisan coşkusunu bu yıl da Kartal’da bayram havasında gerçekleştirmek için bir dizi etkinlik programı düzenleyen Kartal Belediyesi’nin girişimi ile Yalı – Yunus – Topselvi, Hürriyet, Uğur Mumcu, Yakacık ve Soğanlık Kültür Merkezleri’nde çocuk tiyatro oyunları sahnelenecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümünü kutlamaları için Kartal’da önemli hazırlıklar yapıldı. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında hem Kartal Meydanı’nda hem de mahallerde bir dizi etkinlik planlayan Kartal Belediyesi, çocuk tiyatroları ile de bayram neşesine neşe katacak.

Kartal Belediyesi’ne bağlı 5 farkı kültür merkezinde sahnelenecek çocuk tiyatro oyunları ile 23 Nisan kutlama etkinliklerini büyüten Kartal Belediyesi, tüm çocukların eğlenebileceği 5 farklı çocuk oyunun gösterimini yapacak.

Etkinlikler kapsamında çocuk oyunlarının sahneleneceği adreslerden biri olan ve kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Yalı – Yunus – Topselvi Kültür Merkezi’nde “Afacan ile Prenses” oyunu sahnelenecek. Perdesini açacak olan diğer kültür merkezleri ise şöyle: Hürriyet Kültür Merkezi’nde “Bal Arısı Yaban Arısı” oyunu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Sev Dünyayı” oyunu, Yakacık Kültür Merkezi’nde “Sevimli Penguenler” oyunu ve Soğanlık Kültür Merkezi’nde ise “Sincabın Kayıp Günlüğü” oyunu.

5 kültür merkezinde de saat 15.00’te başlayacak olan çocuk oyunları ile Kartallı minikler tiyatroya doyacak.

Kartal Belediyesi olarak hem etkinliklere hem de tiyatro oyunlarına tüm çocukları davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da Kartal’da büyük bir coşku ve heyecanla kutlayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayramı Kartallı tüm çocuklarımızla birlikte kutlamak üzere hem Mahalle Şenliklerimize hem de tiyatro oyunlarına davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı