Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCEL29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Töreni Düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Töreni Düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile Başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl kutlamaları kapsamında  28 Ekim saat 13.00’de Kartal Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir sağlık sorunundan dolayı katılamazken, Kaymakamlık adına İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı Deniz Teknik Komutanı Cihat Eryiğit Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı’nın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sendika ve dernekler ve vatandaşların katılımıyla tören gerçekleştirildi.

İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı Deniz Teknik Komutanı Cihat Eryiğit Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in protokol sırasıyla çelenk sunumunun ardından, Ak Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Doğru Parti İlçe Başkanı Gülay Şakar, Memleket Partisi İlçe Başkanı Orhan Nurman ve diğer parti, sendika ve dernekler çelenk sunumunda bulundular.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl kutlamaları Atatürk Anıtına çelenklerin sunumunun ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Meydana Yürüyüşle Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Çelenk sunumlarında geleneksel hale getirdiği yürüyüşle Kartal Meydanına giriş yaptı.

CHP, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunumu törenine parti binası önünde oluşturduğu kortejle bandolu bir yürüyüş gerçekleştirerek meydana yürüdü.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve diğer yöneticilerin yanı sıra meclis üyeleri ve partililer de kortejde yerlerini aldılar.

Bu kez gençlik örgütünün yanı sıra çocuklar da henüz kortejin başına geçememiş olsalar da kortejde yer alarak yürüdüler.
 
Milli Demokratik Devrim Hareketi yeni bir hareket olarak çelenk sunumunda bulundu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı