Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGÜNCELAbdullah Beytekin; "Kartal'a hizmet için adayım"

Abdullah Beytekin; “Kartal’a hizmet için adayım”

Ak Parti Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Abdullah Beytekin, “Ben ve ekibim, bu yolun ve bu sürecin meşakkatli olduğunun farkındayız ancak fikir, plan ve projelerimizle Kartal’a yeni bir soluk getireceğimizi biliyoruz”

Kartal/Yüksel Fırat

Abdullah Beytekin Kartal Yakacık’ta partililer, seçmenler ve gazetecilerle bir araya geldi. Bu buluşmada niye aday olduğuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Beytekin daha sonra ise gazetecilerle bir sohbet toplantısında buluştu.

2016 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Beytekin, “zabıta, mezarlıklar ve insan kaynakları birimlerinde pek çok başarılı projede görev aldım, katkı sunduğunu belirterek;

“2007 seçimlerinde, İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı oldum. 249 aday adayı arasında temayül yoklamalarında ilk 28’e de girdik. 30 yıllık siyasi birikim ve 10 yıllık İstanbul Büyükşehir Belediyesi kamu yönetimi tecrübemi, ilçemiz Kartal’a hizmet için, Kartal Belediyesi başkan adayı adaylığı müracaatımı yaptım” dedi.

Beytekin devamında, “Ben ve ekibim, bu yolun ve bu sürecin meşakkatli olduğunun farkındayız ancak fikir, plan ve projelerimizle Kartal’a yeni bir soluk getireceğimizi biliyor, buna canı gönülden inanıyoruz. Tecrübe, plan ve projelerimizi Kartal halkımızın hizmetine sunmak için yola çıktık.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Sicilinin tertemiz olduğunu söyleyen Beytekin, “Kıymetli arkadaşları bu dönem 10 tane aday adayı arkadaşınız var. Biz bu Kartal’ın evladıyız. Teşkilatlarda bir geçmişimiz var. Ben MGV ve Refah Partisi dönemimize hiç girmiyor. Allah rahmet eylesin Erbakan hoca ve eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan’ın dizlerinin dibinde büyümüş bir adamım. Ankara’yı bilenler iyi bilir. Cebeci’den Balgat’a her ikindi namazında akşam namazına kadar yürüyerek gidiyoruz hocayı görmek için. O zaman bu kadar bolluk yoktu tabii. Bu ekolden gelen birisiyim. Hamt olsun sicilim tertemiz.”

“ADAY ADAY OLDUĞUM İÇİN İSTİFAM İSTENDİ”

Abdullah Beytekin, Ak Parti Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı olduğu için istifasının istendiğini iddia ederek şunları söyledi; “İki gün önce beni İBB Genel Müdürü çağırdı. Siz aday adayısınız istifanızı verin dedi. Bu benim demokratik hakkım, seçme ve seçilme hakkım var ve biz 6357’ye tabi değiliz. İstifamı vermedim. On günlük ücretsiz izne çıkarıldım. Üzüldüm ama kendi adıma değil. Ben on yıldır şirketin Süper Mariosuyum, en dinamik iyi bir operasyoncuyum. Biz bunları aşmış olmalıydık” dedi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Ak Parti Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Abdullah Beytekin, 1974 Siirt Şirvan doğumlu olduğunu ve 1976 tarihinden bu yana Kartal Yakacık Mahallesi’nde ikamet ettiklerini belirtti. Beytekin, ilk, orta ve lise eğitimimi Kartal’da  üniversite eğitimimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezun olarak tamamladı.

Abdullah Beytekin evli ve 5 kız, 3 erkek 8 çocuk babası.

 

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı