Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaKARTALAK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Basınla Buluştu

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Basınla Buluştu

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Kartal Stadının tekrar yerine yapılması çabasında olduklarını söyledi.

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı belediye meclis üyeleri ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan iftar yemeğinde yerel basınla bir araya geldi.

Protokolün olmadığı sofraya karşılıklı oturarak gerçekleşen yemek karşılıklı sohbetlerle doğal bir ortamda gerçekleşti.

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Başkanı Nimet Gündoğdu, “Davetimize icabet ederek iftar soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında; “Çeşitli zorluklara göğüs gererek, devam ettirdiğiniz gazeteleriniz ve haber sitelerinizle, halkın haber alma hakkını önemseyerek, Kartal halkına ses ve nefes olmaya çalışıyorsunuz. Bu anlamlı çabanız ve azmimizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Nimet Gündoğdu göreve geldikten sonra ilk olarak yerel basınla buluşmasından dolayı görev sürecine ilişkin ise;

“Bizler AK Partili kadrolar olarak, Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yol ve dava arkadaşlığı yapma ülküsüyle, milletimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Kuruluşundan bu güne kadar, çeşitli vesilelerle ve teşkilatımızın çeşitli kademelerinde hizmet etmek nasip oldu. Sizlerin de bildiği gibi, Ebubekir Taşyürek Başkanımızın yönetiminde Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken, İlçe Başkanımızın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından gelişen süreçte, il Başkanlığımızın önerileri, Genel Başkanımızın tensipleriyle AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi. Bu vesile ile Ebubekir Taşyürek Başkanımızın ve kuruluşundan bu güne kadar hizmet eden tüm ilçe başkanları ve yönetimlerine şükranlarımı sunuyor, Kurucu Başkanımız Hasan Altuntaş ağabeyimizi de hayırla ve rahmetle yad ediyorum.” dedi. 

Depremden dolayı çalışmalarını olabildiğince sessiz sedasız bir şekilde sürdürdüklerini belirten Gündoğdu, “Bu hafta itibariyle milletvekili adaylarımızın da katılımıyla, çalışma tempomuzu iyice artırmış olduk. Ramazan sonrasında kalan yaklaşık 20 günlük süre içerisinde de daha yoğun tempo ve konseptlerle, varlık sebebimiz halkımızla buluşmaya, kaynaşmaya devam edeceğiz “dedi.

Gündoğdu, “21 yıllık iktidarda olmamıza rağmen milletimizin bize olan teveccühünü görüyor, bizlere sarıldıklarında samimiyetlerini hissediyor, Cumhurbaşkanımızı şartsız şüphesiz tek umut olarak gördüklerini sürekli duyuyoruz.” diyerek “Milletimizin teveccühünü ve güvenini boşa çıkarmamak mecburiyetinin üzerimize yüklediği sorumluluğun farkındayız. AK Parti Kartal Teşkilatı olarak, gerek ana kadememiz, gerek kadın kolları ve gençlik kollarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ve mahalle teşkilatlarımızla birlikte, sürekli sahada ve vatandaşımızın yanında olarak, gönüller kazanmayı kendimize rehber ve ilke edindik. 14 Mayıs akşamı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını, Yeni Türkiye’nin Yüzyılı yapacak AK kadroları, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde iş başında bir kez daha göreceğiz” dedi.

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı yerel basınla buluşmasında yerel yönetimi eleştirmeyi geleneksel hale getirdiğinden, bu kez de tartışmanın ana odağı Kartal Belediyesi oldu.

Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri Muhammer Bektaş, Nizamettin Altındaş ve Ebubekir Dağ Kartal Belediyesi’nin faaliyetlerine ilişkin Meclis kürsüsünde dile getirdiklerini bu kez yerel basınla paylaştılar.

Nimet Gündoğdu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da Kartal’ a özel bir hassasiyetinin olduğunu ve Etap1, Etap2, Orhantepe ve Kartal Stadı yeri ile ilgili kendileri ile görüştüklerini belirtti. Gündoğdu Kartal Stadının tekrar yerine yapılması amacında olduklarını söyledi.

Ak Parti Meclis Gurubu adına konuşan Muhammer Bektaş, 4 yıl içerisinde onlarca proje içinde 2-3 tane proje sadece yapılmaya çalışıldığını söyledi. Muhammer Bektaş, Kartal Belediyesi’nin mevcut ekonomik yükle zaten bu projeleri yapmak mümkün olmadığını belirterek, “Kartal Belediyesinin 100 Liralık yıllık geliri varsa, bunun 80-85 Lirası personel gideridir. Kalan 10-15 Lira ile de faturaları mı ödeyecek diğer işleri mi yapacak? Böyle bir imkan yok” dedi.

Kartal Belediyesi Denetleme Komisyonu Üyesi Ebubekir Dağ ise, Kartal Belediye Başkanlığının 2022 yılında 235 milyon açık verdiğini söyleyerek; CHP tarafından yönetilen Kartal Belediye Başkanlığının en istikrarlı alanı sürekli haneye eksik yazmak olduğunu söyledi.

Kartal ve İBB Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş ise “Kartal’da 14 yıldır taş üstüne yaş koyamayan bir yönetim var.” dedi.

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan ise konuşmasını emperyalizm ve bağımsızlık konusu üzerinde odaklayarak, ” Başta ABD ve Batı Dünyasının bir taraf olarak ülkemizdeki ittifakı açık olarak desteklediklerini açıkça beyan etmelerini açıkça beyan etmelerini ve Cumhurbaşkanımızı ve onun yol arkadaşlarını Türkiye’nin başında uzaklaştırmak çabası içinde olmalarını hiç bir şekilde ülkemizin ve milletimizin hayrına bir alamet olduğunu görmüyoruz.”dedi.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş