Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKADIKÖYTÜRKİYE’NİN İLK VE EN KAPSAMLI ÇOCUK DERGİLERİ SERGİSİ KADIKÖY’DE

TÜRKİYE’NİN İLK VE EN KAPSAMLI ÇOCUK DERGİLERİ SERGİSİ KADIKÖY’DE

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BİR YOLCULUK – ÇOCUK DERGİLERİ SERGİSİ KADIKÖY KARİKATÜR EVİ’NDE AÇILIYOR

Kadıköy Belediyesi, Çizgi Roman Okurları Derneği ile birlikte Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı çocuk dergileri sergisine ev sahipliği yapacak. 70’ten fazla çocuk dergisinin yer alacağı Geçmişten Günümüze Bir Yolculuk – Çocuk Dergileri Sergisi, 15 Nisan – 4 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde ziyaret edilebilecek.

Türkiye’nin çizgi roman tarihine ışık tutacak Geçmişten Günümüze Bir Yolculuk – Çocuk Dergileri Sergisi, Kadıköy Belediyesi ve Çizgi Roman Okurları Derneği işbirliğiyle 15 Nisan saat 16.00’da sanatseverlerle buluşacak. Türkiye’nin bu ilk ve en kapsamlı çocuk dergileri sergisinde, 1928’den günümüze yayımlanmış 70’ten fazla dergi yer alacak. Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan Karikatür Evi’nde açılacak sergide karikatür ve çizgi roman severler, birçok ünlü çizgi roman karakterinin tarihte ilk kez yayımlandığı o dergileri görmek fırsatı bulabilecek. Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı Önder Çakı’nın kişisel koleksiyonundan dergilerin yer alacağı sergi, çocuk dergilerinin geçmişten günümüze yaşadığı değişim ve dönüşümü de keşfetme olanağı sunacak.

Çizgi roman sanatına ilgi duyan her yaştan sanatseverler, 15 Nisan’da açılacak bu sergiyi 4 Haziran’a kadar ziyaret edebilecek. 16 Nisan Pazar günü saat 14.00’te ise Karikatür Evi’nde geçmişten günümüze çocuk dergileri ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirilecek. Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı Önder Çakı’nın moderatörlüğünü yapacağı söyleşiye çocuk edebiyatı alanında önemli çalışmalara imza atmış gazeteci-yazar Yalvaç Ural katılacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı